U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

NA VLHKOST OD LESA

Kategorie: Víkendový kurz – vlhkost nesmí do chalupy | Autor: KP

Chaty a chalupy jsou náš druhý – a mnohdy ten hezčí domov. Proto si zaslouží, abychom o ně dobře pečovali. Jedním z velkých nebezpečí je pro ně vlhkost. Bylo vyvinuto mnoho metod, jak vlhkosti v její nekalé činnosti zabránit. Některé jsou již zapomenuty, nebo se ukázaly jako neúčinné. Vývoj ale nezadržitelně pokračuje a tak i do této oblasti pronikla elektronika… V šedesátých letech byl v Německu vyvinut a uveden do praxe elektrofyzikální sanační systém Hydropol. Dnes je rozšířen již do dvanácti zemí Evropy a patří k nejlepším metodám boje proti vzlínavé vlhkosti. Zařízením Hydropol bylo opatřeno tisíce objektů a jeho úspěch a význam potvrzují nezávislí znalci a instituty. A již několik let se tento způsob sanace vlhkého zdiva používá taky v České republice.

Jak Hydropol funguje?

Funkce přístroje Hydropol je geniálně jednoduchá. Systém využívá fyzikální a chemické poznatky z posledních desetiletí. Zjistilo se totiž, že molekuly vody a ionty jsou přesně definovaným frekvenčním elektromagnetickým polem tak ovlivněny, že vlhkost putuje zpět do země. Pro lidské zdraví je přitom systém naprosto neškodný! Hydropol tak nabízí přednosti běžné elektroosmózy, totiž klidné a zdivu neškodné vysoušení, ale již tu neexistují žádná elektrická vedení, která oxidují, jejich spoje se časem zasolí a často úplně rozpadnou. Nehrozí ani drastické zásahy a stavební úpravy, neboť instalace je jednoduchá a zařízení je použitelné pro každé zdivo. Technologie Hydropol zachycuje všechny stavební části budovy bez nebezpečí narušení, lze jej použít pro běžné zděné či betonové konstrukce a zdivo může být libovolného složení. Hydropol tím splňuje všechna kritéria, která jsou kladena na proces vysoušení zdiva: kvalitu, bezpečnost, jednoduchou instalaci a ob-sluhu. A oproti některým jiným systémům sanace vlhkosti má nižší cenu! Podmínkou účinnosti Hydropolu je zamezení působení tlakové vody, proti níž ho nelze uplatnit. To předpokládá dobrý technický stav objektu, jakož i odvod povrchové, případně ipodpovrchové vody, která by mohla vyvinout na zdivo tlakové účinky.

Dodávka, montáž, servis: Hydropol ČR, spol. s r. o., nám. Svobody 133, 769 01 Holešov, tel.: 0635/24575, fax/zázn.: 0635/249 71

ZÁKLADNÍ TECHNICKÉ ÚDAJE

Rozměry: Skříň přístroje 200x213x170 mm

Hmotnost: 2,7 kg

Účinný dosah: do 12 m

Jmenovité napětí: 220 až 240 V / 50 až 60 Hz

Jmenovitý příkon: 7 VA

Jmenovitý výkon: 3 až 5 W

Vyzářený výkon: 850 V/m

Kmitočtový rozsah: 25-150 Hz

Krytí: IP 64

Osazení: Přístroj je montován na rovnou svislou plochu a připojen na pevný síťový přívod.

Provoz: Automatický, bezobslužný.

NA VLHKOST OD LESA