U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Malá obrazová galerie

Kategorie: Inspirace | Autor: fx

Větší množství menších obrázků můžeme umístit na atraktivní “obrazovou” polici. Odpadne tak nejen pracné věšení mnoha rámečků (když nepočítáme výrobu police), ale hlavně můžeme sestavu výtvarných děl kdykoliv snadno změnit, nově naaranžovat, obrázky vyměnit nebo doplnit. Místo tu mohou najít i rodinné fotografie a snímky z naší poslední dovolené, kterými se chceme ještě těšit – než je (aspoň částečně) vyměníme další rok za nové.

Zhotovení obrazové police je poměrně jednoduché. Její délku zvolíme podle místa, které máme k dispozici, a podle množství obrázků, které chceme umístit. Police může být i rohová.

Postup práce:

Na stěnu upevníme hmoždinkami lať asi 7 cm širokou a 2 cm tlustou. Na ni přišroubujeme polici z měkkého dřeva nebo laťovky o šířce 10 až 14 cm a tloušťce 1,5 až 2 cm. Aby obrázky nemohly z police sklouznout, opatříme její přední stranu zvýšeným okrajem. Ten může tvořit hladká nebo ozdobně profilovaná lať, o několik centimetrů širší než bude tloušťka police (obr. 2). Pokud chceme polici s výrazněji profilovaným okrajem (obr. 1), budeme postupovat takto: na přední stranu police přibijeme hřebíčky pruh překližky, široký 6 až 8 cm a tlustý 4 mm. V prodejně tapet nebo supermarketu pro kutily koupíme rohové profilované dekorační lišty ze dřeva nebo z pěnového polystyrenu, široké 3 až 4 cm. Ze dvou rohových lišt slepíme lištu symetrického vyklenutého profilu, kterou pak nalepíme (např. Herkules) na pruh překližky (obr. 3).

Hotovou polici natřeme matovou barvou v bílém nebo pastelovém odstínu.

Malá obrazová galerie