Kufry a tašky na nářadí

brašna na nářadí

Brašny přes rameno s dostatečným počtem kapes jsou vhodné na menší nářadí a materiál a lze je snadno převézt v autě, ale i přenášet na rameni. Foto: Stanley

Používají je řemeslníci, ale hodí se i pro přepravu nářadí z domácí dílny na chatu či chalupu. S dobrým kufrem nemusíte některé nářadí kupovat dvakrát a budete mít o něm přehled.

Z kufrů, brašen či různých boxů a zásobníků na nářadí je potřeba vybírat zejména podle toho, zda budou sloužit k přepravě „vercajku“ autem z místa na místo, nebo musí zvládnout transport do schodů, na střechu, nebo pohyb na velkém pozemku. Je dobré mít možnost snadno přepravit nářadí třeba při stavbě plotu nebo opravě střechy a podkroví. Každá z takových prací klade na brašnu či kufr s nářadím specifické nároky. Na trhu je produktů tohoto typu velké množství a není problém vybrat si hned několik druhů transportních zavazadel, do nichž uložíte vrtačky, kladiva, ruční i elektrické pily, ale i zásoby vrutů, hřebíků a dalšího montážního materiálu.

brašna na nářadí

Foto: Extol

S kovovou rukojetí

Kovová rukojeť usnadňuje přenášení i poměrně těžké zaplněné brašny a pomáhá držet její tvar, i když samotná brašna je z měkkého materiálu. Taška na nářadí EXTOL PREMIUM 8858022 s kovovou rukojetí má rozměry 49 × 23 × 28 cm, 31 kapes a vyztužené dno. Je vyrobena z nylonové tkaniny, rukojeť je opatřena madlem z odolné měkčené pěny. 799 Kč (vercajk-pardubice.cz)

kufr na nářadí

Foto: Stanley

S kolečky

Vozík na nářadí Stanley Box Workshop STST1-80151 umožňuje převážet bohaté vybavení i zásobu materiálu a hodí se zejména řemeslníkům, ale i kutilům, kteří mají rádi ve věcech pořádek a ocení, když dílna cestuje s nimi a vše má svoje dané místo. Třídílná konstrukce kufru (45 × 64 × 28 cm) je ideální pro ukládání několika velkých elektrických strojů. Uprostřed je výměnný modul, který lze odebrat. Organizéry umožňují ukládání malých dílů, jako jsou šrouby, matice. 1 649 Kč (obi.cz)

kufr na nářadí

Foto: Conrad

Praktický box

Může být uložený v polici, ale bez problémů se vejde i do zavazadlového prostoru auta, odkud ho snadno přenesete tam, kam potřebujete. Box na nářadí Alutec 56550 z černého a žlutého plastu má vnější rozměry 380 × 270 × 220 mm a je vybaven madlem, takže ho lze nosit jako kufřík. Hodí se spíše pro drobnější nářadí a materiál, k ukládání slouží i prostor ve víku. 819 Kč (conrad.cz)

kufr na nářadí

Foto: OBI

Z rodiny kufrů

Tradiční stříbrný hliníkový kufr s vnitřním prostorem, který lze díky členění do jednotlivých oddílů využít pro přehledné uložení zejména menšího ručního nářadí a nástrojů, ocení třeba lidé pracující s kůží nebo modeláři. Bezpečné uložení i přenášení nástrojů i materiálu je zaručeno. Hliníkový kufr LUX je zamykatelný, uspořádání lze nastavit individuálně podle vašich potřeb. 999 Kč (obi.cz)

kufr na nářadí

Foto: Fatmax

Odolný a zamykatelný

Další z několikapatrových řemeslnických kufrů se vyznačuje mnoha výhodami pro každého, kdo potřebuje převážet a i mimo dílnu mít po ruce velké množství různých druhů nářadí a nástrojů. Plastový kufr Stanley by Black & Decker 1-95-622 FatMax s rozměry (d × š × v) 389 × 568 × 893 mm výrobce označuje jako pojízdnou dílnu. Má odnímatelný box na nářadí s vyjímatelnou přihrádkou, lze ho uzavřít visacím zámkem a horní díl lze posunout dozadu, čímž se zcela zpřístupní spodní přihrádka. Ukládat lze drobné díly i velké nářadí, transport usnadňují velká (7″) kolečka. 5 690 Kč (conrad.cz)

brašna na nářadí za opasek

Foto: DeWalt

Kapsa na hřebíky

Zvlášť pro práci ve výškách se hodí kapsy na opasek, které umožňují především uschování zásoby spojovacího materiálu, aniž byste museli šátrat v kapsách montérek nebo slézat pro každý hřebík. Kapsa DWST1-75650 Dewalt má rozměry (š × h × v) 290 × 180 × 360 mm a umožňuje i bezpečné uložení klíčů, telefonu či peněženky. 1 039 Kč (svářečky-obchod.cz)

brašna na nářadí

Foto: Magma

Do auta i do tramvaje

Brašna, která na první pohled vypadá jako běžná přepravní kabela a svým designem oslovuje řemeslníky, kteří chtějí i „v pracovním“ dobře vypadat. MA2640 brašna na nářadí C.K. Magma Pro Plus obsahuje flexibilní systém více než 60 držáků a tašek na nářadí a materiál. Rozměry (d × š × v) 450 × 290 × 340 mm. 2 659 Kč (grandic.cz)

Text: Richard Guryča
Foto: Archiv firem

Kufry a tašky na nářadí