KPZ domácnosti aneb co by mělo být po ruce

Tábornické„KáPéZetky“ (krabičkyposlední záchrany) obsahovaly praktické věci od mince na telefon, po tužkové baterie. Co by ale v dnes v takové moderní krabičce poslední záchrany ve vaší domácnosti, nebo i na chalupě mělo být?

 

Solární nabíječka

Univerzální nabíječka
Doporučujeme pořídit si univerzální nabíječku s redukcemi do nejpoužívanějších mobilů, fotoaparátů, tabletů či počítačů. Pokud tuto věc budete mít stále na dostupném místě, pak máte napůl vyhráno. A když si pořídíte solární variantu, budete mít doma doslova poklad.

 

Univerzální lepidlo
Doma i na chatě či chalupě o víkendu je stále co přilepovat. A někdy je spojení dvou ploch velmi naléhavé. Proto se jistě vyplatí mít vždy na dosah disperzní lepidlo Kores White glue. Jde o víceúčelové lepidlo, které lepí papír, kartón, lehké textilie, kůži, korek i dřevo. Zasychá do 2 minut a je snadno vypratelné. Pro instantní lepicí účinek pak použijte vteřinové lepidlo Kores Power Glue, díky jeho  balení po 1 g se již nestane, že by vám tubička lepidla zaschla.

 

Univerzální otvírák
Otvírák lahví a konzerv je také velmi důležitým pomocníkem. Není totiž příjemné, pokud se hladoví či žízniví nemůžete dostat ke kýženému obsahu.

 

Lepicí guma Kores

Lepicí guma
Potřebujete-li přilepit něco těžšího třeba i na svislou plochu, bude se vám hodit lepicí guma Kores Power GumFix. Celé balení udrží až 4 kg. Hodí se všude tam, kde není možné třeba zatlouct hřebík.

 

 

Základní nářadí
Kladívko, šroubovák, kleště a několik hřebíčků jistě nemusí být jenom doménou kutilů. Hodí se každému a uvidíte, jak budete rádi, že je nemusíte hledat.

 

Nůžky, nůž
Velmi praktické je mít na známém místě také nůžky či nůž. Doporučujeme nůžky Kores z nerezavějící oceli a měkkým úchopem, na které výrobce poskytuje záruku 10 let.

 

Provázek
Někdy nestačí dvě části k sobě slepit, ale potřebujete je pevně svázat provázkem.

 

Permanentní popisovače

Popisovač
Permanentní popisovač je ideální pro rychlé označování předmětů. Dětem do školky popisovačem Kores snadno podepíšete bundu či svačinovou krabičku. A jistě pro něj najdete spoustu dalšího využití. Permanentní popisovač je v době, kdy nás obklopuje velké množství zaměnitelných věcí, praktickým pomocníkem v každodenním životě.

 

Tužka a papír
Základní náčiní pro poznámky je dobré mít snadno dostupné i mimo krabičku či skříňku poslední záchrany. Osvědčuje se jejich neustálá přítomnost u telefonu nebo na lednici. Ideální pro toto použití je linkovaný samolepicí bloček Kores a propisky Kores K-pen.

 

AUTOR: REDAKCE
FOTO: ARCHIV FIREM

KPZ domácnosti aneb co by mělo být po ruce