Kouzelný dětský svět

Rubrika: Inspirace, Zahrada

Děti jsou jako pytel blech, neposedí, nepostojí, ale za to skáčou, kreslí, milují vodní hrátky, tvárný písek a také míč. V zahradě dokážou objevit tajuplná zákoutí a dlouhé hodiny v něm pobývat.

Vysoká hradba zeleně mezi sousedy ztlumí hluk, které děti při hrách dělají. Spočinout mohou na nepromokavém vaku, plněném polystyrenovými kuličkami (Tchibo)

 

Zkuste se zamyslet, jaké hry bavily jako děti vás, a podle toho zahradu pro vaše potomky uzpůsobte. Pokud je zahrada ve fázi zrodu, upravte ji už v projektu. Je-li hotová, přijdou na řadu herní prvky, jako je pískoviště, skluzavka, houpačka, trampolína nebo bazén. Umístěte je na otevřenou travnatou plochu, ideálně viditelnou z domu. Každý věk ovšem chce to svoje. Větší děti zaujme spíš pingpongový stůl, lezecká stěna či domek ve větvích stromů.

Máte-li v zahradě zdravý a pevný strom, postavte na něm dětem bezpečný domek

 

www.tchibo.cz, www.hriste-piccolino.cz, www.bonami.cz, www.hornbach.cz, www.fotofocus.cz, www.mall.cz

Děti si s sebou na zahradu rády berou králíky nebo morčata. Pro ně je určen dvoupatrový kotec se sklápěcími schůdky, 3 590 Kč (Hornbach)

 


Pro radost

Děti rády napodobují dospělé, proto jim pořiďte některé nářadí, které používáte. Například dětská sekačka z plastu vydává zvuk simulující sečení trávy. Stojí 299 Kč. www.hecht.cz


V zahradě by neměla chybět klasická houpačka z přírodního dřeva, 415 Kč (KBT)

Dobrá rada

Předcházejte nebezpečím, která na děti mohou číhat. Obzvláště pozor dejte na vodní prvky, protože ve velkém bazénu může být příliš hluboko.

voda působí na děti jako magnet, dokážou v ní dovádět celé hodiny!

 

Oblíbeným místem k odpočinku je houpací síť (Bonami)

 

Stan na zahradě představuje kousek vlastního světa (Bonami)

 

Připravila: Martina Lžičařová

Foto: Archiv firem a Shutterstock

Kouzelný dětský svět