U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Knihy

Kategorie: Komerční prezentace | Autor:

Topíme dřevem

Miloš Hanousek

84 stran, cena 89 Kč

V knize naleznete komplexní informace o dřevu jako palivu, jeho vlastnostech a možnostech úpravy dřevní hmoty na palivo. Seznámíte se tak se stříhacím zařízením, sekačkami, drtiči, paketováním, briketováním a peletováním. Druhá část knihy je věnována spalování dřeva, zejména výběru správného kotle, svou kapitolu tu našly i krby a krbová kamna.

Mastaba – Objevování a rekonstrukce staroegyptské hrobky

Michael Balík, 152 stran, cena 290 Kč

Už několik desetiletí působí české archeologické expedice v Abúsíru, lokalitě nepříliš vzdálené od Káhiry, která proslula jako pohřebiště z období stavitelů pyramid. Mezi úspěchy naši archeologové řadí i objevy v areálu Ptahšepsesovy mastaby, hrobky nejvyššího faraonova vezíra, staré 4500 let. Autoři knihy a zároveň spoluúčastníci zdejších výkopů předkládají čtenářům ojedinělý pokus navrátit život tomuto významnému hrobu a vytvořit ideální rekonstrukci celé stavby pomocí počítače. Publikace je vybavena mnoha ilustracemi.

Balkony a jejich opravy

Kamil Barták, 96 stran, 99 Kč

Publikace seznamuje čtenáře s konstrukcemi, se kterými se může při dodatečných úpravách setkat, a s podrobnými návody, jak postupovat při sanačních zásazích a opravách. Autor varuje před amatérskými postupy. Závěrečné kapitoly jsou věnovány doplňkům balkonů – nábytku, markýzám a také konkrétním řešením závad. Kniha je doplněna 77 černobílými obrázky.

Stavitelství – Tradice c. k. stavebnictví

Franz Titscher

264 stran, cena 390 Kč

Na detailně zpracovaných obrazových tabulích je zachycen vývoj pozemního stavitelství přelomu 19. a 20. století, včetně souvisejících oborů a živností. Několik tisíc dokumentačních výkresů, schémat a ilustrací výmluvně dokládá kvalitu práce a um tehdejších řemeslníků. V přehledných, tematicky pojatých celcích jsou představeny stavební materiály, nástroje a nářadí, konstrukční postupy od momentu zakládání stavby až po dokončovací práce, důležité prvky kuchyňského a sociálního zařízení i inženýrských sítí. Vídeňská učebnice z roku 1919 byla určena stavitelům, studujícím, správcům budov. Její reprint spolu s českým překladem jistě poslouží nejen projektantům, architektům a historikům, ale rovněž jako odborný slovník.

Uvedené publikace si můžete písemně objednat na adrese: Časopisy pro volný čas, s. r. o., Senovážné nám. 23, 110 00 Praha 1, kde vám zařídí její zaslání na dobírku přímo z nakladatelství Grada Publishing.

Knihy