U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

KNIHY

Kategorie: | Autor:

KÁMEN V OKRASNÉ ZAHRADĚ Tomáš Bíba Grada, 152 stran, 295 Kč Kámen je krásný a trvanlivý materiál. Chcete si z něj vyrobit suchou zídku či terasu v zahradě? Nevíte kam umístit solitérní kamennou sochu? Inspiraci pro svoji okrasnou zahradu najdete v této celobarevné publikaci od renomovaného zahradního architekta a stavaře. Je tu výčet hlavních druhů hornin použitelných v zahradě i stavební postupy pro zručné čtenáře. Podle návodů postavíte suchou nebo zděnou kamennou zídku, usadíte solitérní kámen apod.

VELKÁ KNIHA KŘÍŽOVEK Vladimír Vecheta Computer Press, 272 stran, 99 Kč Publikace nejen pro ukrácení dlouhé chvíle, trénink mozkových závitů a test vlastních znalostí. Uvede vás totiž formou luštění křížovek a jejich tajenek do historie, geografie nebo kuriozit zemí celého světa, co jich jen na zemských kontinentech je. Dostáváte tak do rukou unikátní formu lexikonu zemí světa, k jehož obsahu v úplnosti se ovšem musíte poněkud proluštit.

KUCHAŘKA ZPÁTKY DOMŮ 100 báječných receptů na opravdové jídlo Hana Michopulu Smart Press, 256 stran, 449 Kč Chcete i v dnešní hektické době vytvořit pro svou rodinu útulný domov? Vařte! A užívejte si vaření s celou rodinou. Kuchařka Hanky Michopulu přináší originální recepty a podrobné tipy, jak na to. Je to kuchařka pro lidi, kterým chybí opravdové domácí jídlo, ale přitom žijí a pracují v české realitě třetího tisíciletí. Pro druhé vydání Hanka navíc připravila zcela novou kapitolu s dalšími skvělými recepty.

ÚPRAVY PŮDNÍCH PROSTOR Claude Mahieu REBO, 72 stran, 149 Kč Praktické informace, rady a nápady na využití půdních prostor nabízí tato přehledně zpracovaná kniha. Provede čtenáře krok za krokem přípravami na rekonstrukci, poradí ohledně potřebné dokumentace, přináší technické instrukce včetně nákresů a množství fotografií, které mohou posloužit jako vhodná inspirace. Jednotlivé kapitoly se zabývají instalací izolace, osvětlení, topení, stavbou příček a poradí i s elektřinou nebo ventilací.

Knížky z nakladatelství Grada, Computer Press a Rebo si můžete objednat písemně na adrese: Časopisy pro volný čas, s. r. o., Táborská 979/5, 140 00 Praha 4, nebo e-mailem: knihy@provolnycas.cz, nebo SMS na čísle 9000903 ve tvaru: CVC_KNIHY_NAZEV KNIHY_JMENO_ADRESA. Cena SMS je 3 Kč, _=mezera. Prosíme, při objednání uvádějte svoje telefonní číslo!

NÁŠ TIP

Encyklopedie českých vesnic IV., Ústecký kraj Čtvrtý díl Encyklopedie českých vesnic ing. arch. Jana Pešty mapuje oblast severozápadních Čech v rozsahu dnešního Ústeckého kraje s řadou typů staveb od zděných přes hrázděné až po roubené. Zvlášť hodnotné vesnické celky, které lze co do kvality bez nadsázky srovnat s vesnicemi jižních Čech, se zachovaly zejména v pravobřežní části Českého středohoří, Českého Švýcarska, na Litoměřicku a Ústecku. Neméně zajímavé, ovšem prakticky neznámé jsou i některé vesnice Poohří a jižního Chomutovska. Cena je 890 Kč. www.libri.cz

Popisy k obrázkům

KNIHY