U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

KNAUF NABÍZÍ VÝROBKY STAVEBNÍ CHEMIE

Kategorie: Stavba | Autor: Připravili jan a tt

Podstatná většina méně znalých kutilů a stavebníků stále vnímá firmu KNAUF především jako výrobce a dodavatele sádrokartonů vynikajících technických parametrů. Lépe informovaní ví, že je i producentem skvělých suchých maltových směsí. A ti co se nejvíc orientují, znají také barevné spárovací hmoty Fugenbunt a sortiment čistících a ošetřujících prostředků KNAUF.

Spáry v novém šatu

Dokonale provedená spára barevně ladící s obkladem je snem každého, kdo se rozhodnul k rekonstrukci obkladu v kuchyni či koupelně. Ne vždy je však třeba odstranit obklady. Mnohdy stačí pouze spáry vyčistit a nahradit odstraněný materiál novou spárovací hmotou odpovídajícího barevného odstínu. Nespornou předností spárovacích hmot KNAUF je i fakt, že jsou nabízeny jako suché směsi a v příhodných baleních 2, 5 a 25 kg.

Spárovací hmoty

Pro spárování keramických obkladů používáme spárovací hmoty Fugenbunt, pro podlahovou dlažbu se širšími spárami je vhodnější hmota Fugenbreit. Prodávají se ve formě suchých směsí. Obsahují jemný křemičitý písek, barevné pigmenty a regulující látky. Jsou použitelné ke spárování vodorovných i svislých keramických obkladů o šířce spáry do 6 mm, a to jak v interiéru, tak i v exteriéru. Barevnost spárovacích hmot KNAUF si můžete ověřit na speciálním vzorkovníku, který je k dispozici u prodejců.

* Spárovací hmoty volíme podle barvy obkládaček a případně koupelnových doplňků.

* Všechny spárovací hmoty se aplikují na vyschlý podklad. Spáry musí být čisté, zbavené prachu a pokud možno i rovnoměrně hluboké.

* Spárovací hmotu do spár mezi jednotlivými obkládačkami zatřeme gumovou stěrkou.

* Po vytvrzení vyleštíme zaschlý povlak na povrchu glazovaného obkladu čistou suchou látkou.

* Vyspárované plochy je třeba asi týden chránit před proudem vody (sprchou).

* Protože uvedené spárovací hmoty obsahují cement, musíme si při práci s nimi chránit zrak brýlemi či štítem a oblečení vhodným pracovním oděvem.

Těsnící hmoty silikonové

Pro pružné spojení dvou materiálů s nestejnou tepelnou roztažností (obklad – vana) použijeme silikonový tmel Silikon Sanitär. Silikonové tmely se aplikují přímo z tzv. kartuší pomocí aplikační pistole. Silikonovou hmotu rovnoměrně vytlačujeme přímo do spáry.

* Hrot kartuše odřízneme tak, aby vytlačený tmel odpovídal šířce spáry.

* Se silikonovým tmelem pracujeme rychle, protože se už po několika minutách sám vytvrzuje.

* Vytlačený tmel vpravíme do spáry prstem navlhčeným v saponátu a vyhladíme jeho povrch.

* Přebytečný tmel odstraníme nožem otíraným do suchého textilu.

KNAUF však nabízí i přípravky vhodné k lepení keramických obkladů. Ty s výhodou můžeme využít nejen při nalepování nových obkladaček, ale i při opravě nebo výměně stávajícího poškozeného obkladu či dlažby.

Lepidla na obklady

Cementová lepidla Flexkleber, či Millenium – Fliesenkleber jsou dodávaná jako práškové směsi, které se podle návodu vytištěného na sáčku ředí vodou. Po krátké době a po promíchání je možné je nanést zubovou stěrkou na podklad (omítku, sádrokárton, beton apod.). Ověřili jsme si, že disperzní lepidlo pro vnitřní obklady, určené pro velkoformátové obkladačky a lepení “obklad” na “obklad” Superkleber Dispersion je mj. perfektní pro obkládání na netradiční podklady (umakart, sololak apod.).

Flexkleber

Elastické lepidlo pro vnitřní i vnější použití, vhodné pro lepení všech druhů keramických obkladů a obkladů z přírodního i umělého kamene na podklady běžné ve stavebnictví, ale i na jiné nesavé nebo těžko polepitelné podklady.

Spotřeba: cca 3 kg/ m2

Balení: 5 kg, 25 kg

Spárovací hmota FUGENBUNT vyráběná ve 26 barevných odstínech je určena pro vnitřní i venkovní obklady stěn, pro obkládačky i dlaždice, pro spáry o šířce do 6 mm

Spárovací hmoty na bázi cementu, stejně jako silikonové sanitární tmely nabízí firma Knauf ve 23 barevných odstínech od bílé třeba až po černou

Silikonový sanitární tmel je určen pro hermetické utěsnění spár v mokrých prostorech; kromě bílé barvy se dodává v dalších 22 barvách i bezbarvý

Lepidlo MILLENIUM – FLIESENKLEBER může být použito nejen pro lepení obkládaček, ale i pro tenkovrstvé zdění – spojování plynosilikátových přesných tvárnic

KNAUF NABÍZÍ VÝROBKY STAVEBNÍ CHEMIE