Když slunce nesuší, ale zalévá

Automatický solární zavlažovací systém Sol K-12

Jak zalévat

• bez vodovodní přípojky?
• bez elektrické energie?
• bez námahy?
• ušetřit 90% vody?

Pravidelná a přiměřená zálivka je základ dobré úrody, stejně jako použití odstáté nejlépe dešťové vody. Možností jak pravidelně dopravovat vodu ze sudu k rostlinám je málo, jsou nepraktické, potřebují elektřinu, čidla vlhkosti nebo z nich bolí ruce a záda. Solární zavlažování přináší vtipné, praktické a funkční řešení.

 

 

NIC NEŽ DEŠŤOVÁ VODA A SLUNCE
Myšlenka solárního zavlažování je prostá – využít sluneční energii pro dopravu vody ke kořínkům rostlin. Základem proto je solární panel a dobíjecí baterie, kam lze energii ukládat. V praxi to funguje tak, že systém zalévá každé tři hodiny a zalévá tak dlouho, dokud mu vystačí energie. Potom se zalévání zastaví a baterie jsou na sluníčku znovu dobíjeny. Po třech hodinách se cyklus znovu opakuje. To znamená, že čím více sluníčko svítí, tím více se baterie dobijí a tím déle systém zalévá. Čím více sluníčko vysouší, tím více vody se k rostlinám dostane. Přesně tak, jak je třeba.

 

CELÝ SKLENÍK NEBO ŠEST VELKÝCH BALKÓNOVÝCH TRUHLÍKŮ

Solární sada SOL K-12

Solární sada SOL K-12  obsahuje filtr, 15 metrů hadičky a 12 odkapávačů, které dokážete nainstalovat během chvilky. Modul je schopen využívat rezervoár ve vzdálenosti až 20 metrů a hloubky až 3 metrů. Pomocí systému odkapávačů dopravuje vodu přímo ke kořínkům rostlinek, které mohou být až 5 metrů nad vodním zdrojem a ve vzdálenosti od sudu s dešťovkou dokonce 60 metrů. Objem dodané vody záleží na nastaveném stupni regulace (1–5), množství slunečního svitu a počtu odkapávačů zapojených do systému. Za slunečného dne při maximálním stupni nastavení, je to zhruba 16 litrů denně, což je přibližně 1,3 litrů denně na každý z 12 kapačů. Základní modul tedy postačí na zalévání dvanácti na vodu náročných rostlin ve skleníku nebo šesti velkých balkónových truhlíků.

 

ŘADA DOPLŇKŮ A ROZŠÍŘENÍ
Solární sadu lze ale i rozšířit o dalších 12 odkapávačů, nebo zakoupit rovnou s rozšířením jako solární systém SOL K-24. Pro zavlažování sadby nebo vedle sebe rostoucích kytiček se hodí porézní hadice a chcete-li dokonalé a přesné zásobování živinami, pak doporučujeme přihnojovací sadu PEPE (Perfektní Péče).
Na rozdíl od běžného a nahodilého přihnojování, zcela přesně, pravidelně a ve správném poměru dopřeje rostlinám maximální rozvoj.

Instalace je jednoduchá a spočívá jen v propojení hadiček se solárním modulem a umístění odkapávačů na správné místo. Jakmile systém jednou nastavíte, další údržba už není nutná.

 

 

AUTOMATICKÁ SOLÁRNÍ ZÁVLAHA ŠETŘÍ ČAS I PENÍZE
Při použití automatického solárního systému nepotřebujete tlakovou vodu, žádné elektrické přípojky a dokonce ušetříte až 90 % vody oproti klasickému zavlažování. Pouze se ujistěte, že máte dostatek vody v nádrži a sami si dopřejte trochu odpočinku.

TIP
Odjíždíte na dovolenou? Solární zavlažování je ideálním řešením pro balkónové truhlíky. Jako zdroj vody použijte kameninovou nádobu, solární modul umístěte na sluníčko, připojte odkapávače a užijte si dovolenou s klidným svědomím.

www.btgreen.cz

Když slunce nesuší, ale zalévá