U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Kalendář

Kategorie: Zahrada | Autor: rb

Červenec je nejvhodnějším obdobím pro rozmnožení keřů hřížením. Počátkem měsíce ještě můžeme sestříhnout keře, které kvetly koncem jara. To je také čas pro množení růží řízky končícími květem.

Do korun meruněk a raně zrajících broskvoní, jabloní a hrušní zavěšujeme lapače vos, nejlépe PET lahve naplněné zčásti pivem. Stromy s bohatou násadou za sucha pokud možno hojně zavlažujeme.

Sklízíme a zpracováváme angrešt a rybíz a pro dobré příští úrody keře zmlazujeme. U angreštu je vhodné vyříznout již tříleté výhony, u rybízu mohou zůstat pětileté. Třešně a višně můžeme po sklizni rovněž prosvětlit.

Za parných dnů sekáme trávník v delších intervalech a necháme trochu vyšší strniště, abychom předešli jeho spálení. Trvale žlutá místa většinou signalizují nedostatek dusíku. V tom případě přihnojíme porost síranem amonným (2 g na m2).

Z keříků jahod, které necháme pro příští rok, odstříháme staré listy včetně odnoží, řádky vyplejeme, nakypříme, přihnojíme kvalitním kompostem nebo hnojivem pro jahody a zalijeme. Z nejbližších dceřinných rostlin na odnožích můžeme vypěstovat nové sazenice.

Kosatce, které již vytvořily příliš husté trsy, můžeme rozsadit. Vyrytým oddenkům zakrátíme listy zhruba na polovinu a sázíme je mělce, aby horní část oddenku zůstala mírně nad povrchem půdy.

Ze zeleninových záhonů sklízíme ranou zeleninu a vyséváme keříčkové fazole, červenou řepu, fenykl, čínské zelí a další plodiny pro podzimní sklizeň.

Kalendář