U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Jak si poradit s vlhkou a studenou postelí

Kategorie: Zajímavosti /pr článek/ | Autor: Marie Martinovská

Patřím k chalupářům, kteří jezdí na chalupu celoročně. Každé roční období, i to zimní má své kouzlo. Vždy lze něco vyrábět, upravovat nebo jen tak na chalupě odpočívat. Jediné, co mi však vadí, a nejsem sama, je vlhko a chlad, který na mě dýchne, když chalupu otevřu.

Chalupa se rychle vyhřeje, ale vlhkost jen tak nezmizí. Drží se nejvíce v peřinách, dekách a matracích. Každý známe ten pocit, když si večer lehneme do postele, zespoda studí matrace a z vrchu vlhké a studené lůžkoviny. Přemýšlela jsem, jak si postel vyhřát a vysušit, abych se dobře vyspala, když nemusím ráno vstávat.

Myslím, že jsem našla řešení. V obchodě jsem objevila vyhřívací prostěradla, různé elektrické vyhřívací podušky a vyhřívací botu. Hned mě napadlo, že by se prostěradlo dalo použít na vysušení a zahřátí postele a lůžkovin.

Nejvíce se mi zalíbilo vlněné vyhřívací prostěradlo Scaldasonno italské firmy Imetec. Proti ostatním prostěradlům, která jsem si prohlédla, je silnější a měkoučké. Nejvíce mě zaujalo, že lze odpojit šňůru a prostěradlo jednoduše vyprat v ruce. Kromě prostěradla jsem si ještě vybrala vyhřívací botu s vlněnou vložkou stejné značky, protože jsem si vzpomněla, jak od podlahy táhne. Někdy nestačí ani teplé ponožky, aby se nohy zahřály.

Důležité pro mě bylo, že oba výrobky mají systém Electroblock, který zajišťuje absolutní bezpečnost a navíc úplně minimální spotřebu elektrické energie (asi jako 60 W žárovka).

Hned jsem prostěradlo vyzkoušela. Báječně vyhřálo a vysušilo matrace a peřinu a já jsem se v teple a v suchu krásně vyspala. Prostěradlo postupně vyzkoušela celá rodina. Všichni byli nadšeni. Vyhřívací prostěradlo bude na chalupě užitečné nejen v zimě, ale po celý rok a mohu jej používat za chladného počasí i během týdne v bytě.

A jak to dopadlo s vyhřívací botou? Když se večer dívám na televizi nebo si čtu, už mi není zima na nohy od podlahy. V botě je příjemné teploučko.

Myslím, že mám letos na Vánoce pro všechny pěkné dárky.

INFOLINKA 485 130 303   
   www.imetec.cz

Váš dodavatel:

Able Electric, s.r.o.,

Dr. M. Horákové 119/44, 460 06 Liberec 6

Prodejny:   Praha 2, Ječná 36, tel. 222 522 434

   
   Brno 2, Lidická 40, tel. 545 245 367

Jak si poradit s vlhkou a studenou postelí