U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Elektrické ruční nářadí

Kategorie: Dílna speciál | Autor:

Dobré nářadí =dobrá dílna

Bez elektrického ručního nářadí se zkrátka nemůžeme obejít. V okamžiku, kdy si chceme vybrat z pestré nabídky, čeká nás těžké rozhodování. V regálech leží vrtačky, pily, brusky, akumulátorové nářadí, vše s řadou přídavných zařízení a v nejrůznějších cenových relacích. I když si předem prostudujeme katalogy či prohlídneme firemní stránky na Internetu, přepadnou nás pochybnosti. Pokusme se shrnout kroky, jež by nás měly dovést ke správnému rozhodnutí:

*Které firmě dát přednost?

Především té, která vedle kvalitního nářadí a vybavení nabízí delší záruční dobu a také záruční a především pozáruční servis. Vyhýbejte se levnému nářadí s půlroční zárukou, dejte přednost nejméně roční a ještě lépe dvouleté záruční době. Ta je pro solidní firmy samozřejmostí. Dříve než na cenu se ptejte na servis!

Co vlastně potřebuji?

Existují mezi námi “shromažďovatelé” kdejakého nářadí, mají dvě tři vrtačky různého výkonu, několik kmitacích či jiných typů pil a pilek i jiných řezných nástrojů od různých výrobců, sadu brusek apod. Tudy cesta rozhodně nevede. Ujasněte si priority při vybavování své dílny!Nesmí v ní chybět kvalitní elektrická vrtačka, popř. i její “sestra” – vrtačka akumulátorová. Určitě v ní najdou uplatnění ruční okružní a kmitací pila. Broušení usnadní vibrační a pásová bruska. Náročnější kutilové sáhnou i po brusce úhlové. A přidejme ještě opalovací pistoli (též zvanou fén).

Cena nebo výkon?

Při výběru vhodného elektrického nářadí by neměla stát na prvním místě jeho cena, ale užitné vlastnosti, které ovlivňují výkon a z něj plynoucí další možnosti použití výrobku. Zajímejte se o výstupní výkon, ale také o otáčky (případně počet kmitů) a možnost jejich plynulé elektronické regulace. Dejte přednost vrtačce příklepové před běžnou, byť velmi lacinou vrtačkou.

Elektrické ruční nářadí