Dýňová slavnost jen kousek za hranicemi

Navštivte s rodinou a dětmi tradiční bouřlivou “Dýňovou slavnost” ve vesničce Hanfthal jen kousek od lázeňského městečka Laa a nebo přijeďte ochutnat skvělé víno a tradiční regionální pochoutky v rámci slavností “Víno-Umění-Kultura” do Falkensteinu.

Hanfthal

Region Land um Laa, který se nachází v dolnorakouském Weinviertelu u česko-rakouských hranic, připravil i pro české hosty na víkend od pátku 14. do neděle 16. září hned dvě zajímavé slavnosti, které se vyplatí navštívit ať už s rodinou a dětmi, nebo s přáteli – tradiční „Dýňovou slavnost“ ve vesničce Hanfthal a slavnost  „Víno – Umění – Kultura“ ve Falkensteinu.

Bouřlivá „Dýňová slavnost“ ve vesničce Hanfthal u Laa přímo v malebné sklepní uličce „Brunn-Beri“

VSTUP ZDARMA
Sobota, 15.9.2012 od 14 hod
Neděle, 16.9.2012 od 9.30 hod.

Vstup na slavnosti je zdarma

Tradiční Dýňová slavnost, která se letos uskuteční již po dvanácté, je každý rok připravena tak, aby program po celé dva dny zaujal nejen dospělé návštěvníky ale i děti. Originální dýňové postavičky, tzv. „Bluza-Figuren“, ozdobí nejen celou vesničku Hanfthal, ale i malebnou vinnou uličku Brunn-Beri. Pro děti bude mimo jiné připravena jízda na ponících nebo malování a vyřezávání dýní.

Vedle rozmanitých produktů z dýní budou návštěvníci moci ochutnat i první letošní burčák nebo produkty z technického konopí té nejvyšší kvality, kterými je vesnička Hanfthal (Konopné údolí,  www.youtube.com/watch?v=I55nIr1PHxM) vyhlášená. Vstup na slavnosti je po oba dva dny zdarma a v případě nepřízně počasí bude připraven bohatý program v originální starodávné stodole. Podle motta „Chutné, vydatné a zdravé“ budete mít možnost mimo jiné ochutnat i speciality z vařené prasečí hlavy, lahůdky z dýní nebo technického konopí, burčák a čerstvé ovocné šťávy. Káva, domácí moučníky, bar a vinotéka tuto rozsáhlou nabídku doplňují.
A pokud byste si z této slavnosti chtěli vzít i nevšední vzpomínku domů, tak máte možnost si vybrat ze specialit či originálních dárků v krámku „Bauernladen“.

Vinný podzim ve Falkensteinu – Slavnost  „Víno – Umění – Kultura“
VSTUP ZDARMA
Pátek, 14.9.2012 od 19 hod.
Sobota, 15.9.2012 od 13 hod.
Neděle, 16.9.2012 od 12 hod.

Falkenstein

Milovníci vína jsou znalci a požitkáři. Tento názor se odráží i v oblasti Laa a okolí. Lidé, kteří zde žijí, usilují o harmonii a ctí tradice – vědí, že ty jsou pro dobré víno stejně důležité jako slunce a správná poloha. Užijte si i vy dobrého vína, tradičních pochoutek a nechte se okouzlit tradičními zvyky a kulturou.

Více než 40 vinných sklípků vás očekává s jedinečnou kulinářskou a kulturní nabídkou pro celou rodinu. Těšte se na romantickou noc v osvětlené sklepní uličce v pátek, 14. září od 19 hod., jedinečné pochoutky (každá vinařská rodina má své vlastní domácí speciality), hudbu, výstavy ve sklípcích, bohatý program, vyjížďky starodávným traktorem, ukázky starodávných řemesel, hrací koutek pro děti a mnohem více.

Více informací nawww.landumlaa.at, www.hanfthal.at, www.falkenstein.gv.at.

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV

Dýňová slavnost jen kousek za hranicemi