U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

DOPORUČUJEME

Kategorie: Oznamovatel | Autor:

Severočeská lidová architektura. Ke svému 100. výročí založení vydalo Okresní muzeum v České Lípě zajímavou publikaci “Lidová architektura v severních Čechách” autorů Břetislava Vojtíška a Josefa Vařeky. Publikace přibližuje charakteristické znaky venkovských staveb, zdokumentované v mnoha případech ještě před jejich zánikem. Obsah knížky se přibližně shoduje s náplní detašované expozice českolipského muzea v Kravařích, umístěné v monumentálním patrovém roubeném domě tzv. Vísecké rychty. Drobná publikace má posloužit k zachování paměti hodnot odcházejících i lepšímu porozumění hodnot doposud uchovávaných.

Pochutnejte si. Chceme vás upozornit na tři publikace vydavatelství Ikar , které jistě zaujmou všechny milovníky dobrého jídla. První dvě vyšly v minulých dnech. Jedná se o knihu Zdobení rychlé a lákavé , v níž se seznámíme s technikami, které pomáhají přitažlivě ozdobit pokrmy bez velkých nároků na materiál i čas. Staročeská kuchařka vám zase nabídne více než 600 receptů českomoravské kuchyně a některá speciální slovanská jídla. Vaříme zdravě, chutně a hospodárně , tak se jmenuje třetí kuchařská kniha, která by neměla chybět v žádné domácnosti. Ta se na pultech objeví v tomto měsíci.

Echinacea nás brání . Již starší Číňané, Egypťané, Indové a po nich i Řekové a Římané používali rostlinu jménem echinacea k léčení a posilování organismu. K tomu se hodí právě přírodní přípravky s echinaceou, které se prodávají v lékárnách. Konkrétně jde o echinaceové kapky, echinaceové bonbony, které chutnají hlavně dětem, nebo echinaceové pastilky bez cukru, takže jsou vhodné i pro diabetiky.

DOPORUČUJEME