Den otevřených dveří Ministerstva kultury ČR!

Ve čtvrtek 28. září 2017 se pro Vás otevřou brány malostranského Nostického paláce (Maltézské náměstí 1, Praha 1), a to v době od 10 do 17 hodin.

Nabízí se vám tak prohlídka unikátního raně barokního Nostického paláce. Můžete zde obdivovat nádherné reprezentační sály, podíváte se i do pracovny ministra kultury, která je neobvyklá jak umístěním, tak architektonickým řešením. Navštívíte obrazárnu paláce s mnoha pozoruhodnými díly starých mistrů, která se otevírá pouze při výjimečných příležitostech, nahlédnete do krásné Kaple Nanebevzetí Panny Marie a přes skleněný průhled  i do slavné nostické knihovny.

V přízemí paláce se Vám představí 25 příspěvkových organizací Ministerstva kultury. 

Pro děti i ostatní návštěvníky  jsou  naplánovaná  krátká představení loutkového divadla  v tzv. Konírně.   Vyrobíte si módní doplňky z bižuterie, potkáte Jana Amose Komenského, zjistíte, jak se tvoří nádherné slovácké výšivky. Čekají na Vás ukázky různých způsobů recyklování oděvů, přešívání či přeplétání, inspirované lidovou kulturou a sbírkovými předměty Etnografického ústavu brněnského Moravského zemského muzea.   Národní technické muzeum Vás  seznámí s historií i současností protetiky. Díky tomu se dozvíte, jak je možné eliminovat oční vady; seznámíte se též s nejmodernějšími materiály, které se dnes v protetice používají.  Program zpestří hudba různých žánrů.

Zveme srdečně rodiče i s dětmi. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost, jak strávit sváteční den 28. září 2017 v Nostickém paláci, který vždy žil a stále žije kulturou.

Zde nabízíme malou ochutnávku procházky tímto barokním palácem: mkcr.cz/minkultury2013/

Upozornění pro návštěvníky: Vstup je možný pouze vrátnicí  Nostického paláce přes bezpečnostní rám.  Děkujeme za pochopení.

 

Komerční prezentace

Den otevřených dveří Ministerstva kultury ČR!