Citron jako sprej

Citronovou nebo limetkovou šťávu používáme v kuchyni poměrně často. Z plodu ji můžeme vymačkat jen tak rukou nebo použít některý z lisů na citrusy. Pokud však nepotřebujeme šťávu z celého citronu najednou, navíc ji chceme dávkovat po kapkách, jemně,  bude nám dobrým pomocníkem citrus sprej značky Lékué.

 

Nožem seřízneme špičku citrusu

 

Stačí jen seříznout špičku citronu, limety, grepu či pomeranče, našroubovat citrus sprej, zkontrolovat, že manžetka plod obepíná, ovoce promnout v ruce, aby se šťáva uvolnila, a můžeme používat.

Do citronu zašroubujeme citrus sprej

 

Praktický citrus sprej Lékué odstraňuje bariéry, které často brání všestrannému využití jedinečných vlastností čerstvé šťávy z citrusů – například riziko jejího znehodnocení kontaktem s kůrou, zpravidla ošetřenou chemickým postřikem, nebo potřísnění prstů či stolu při klasickém vymačkávání šťávy z dužiny. Citrus sprej řeší i problém, jak šťávu přesně dávkovat, bez zbytečných nádob a pomůcek je dostupná vždy v požadovaném množství. A co je hlavní – se zachováním obsahu vitamínu C a flavonoidů.

 

Po promnutí můžeme pokrm citronovou šťávou jemně postříkat

 

Citrus sprej se prodává v sadě ve dvou velikostech, takže se dá bez problémů použít na menší i větší plody. Filtr uvnitř spreje zabraňuje ucpání kousky dužiny. Snadné je nejen použití, ale i údržba. Citrus sprej lze lehce rozebrat na tři jednotlivé části a umýt v myčce na nádobí. Kromě násady s rozprašovačem má také stabilní misku, takže se dá postavit na stůl, aby byl stále po ruce, nebo odložit do chladničky pro další použití.
Citrus sprej Lékué prodávají pražské prodejny Potten & Pannen – Staněk a jejich e-shop.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: LÉKUÉ

Citron jako sprej