Špičkové čaje

Máte rádi čaj? Kvalitní čaj? Čaje v nadstandardní kvalitě nyní můžete koupit v centru Prahy. Na prestižní pražské adrese ve Vodičkově ulici č. 30 otevřela 1. září svoje brány specializovaná prodejna prémiového čaje značky TeeGschwendner. Je první v České republice, nikoli však ve světě, protože sesterských obchodů tohoto druhu je v různých zemích světa již téměř 150, kromě jiného v Německu, Rakousku a Lucembursku, ale také například v Saudské Arábii a Brazílii.

 

 

Jde o franšízový koncept, jehož práva v České republice patří liberecké společnosti Abix Europe. Za projektem stojí sedmatřicetiletá cílevědomá podnikatelka Markéta Puzrlová, přesvědčená propagátorka pití čaje jako univerzálního nápoje.

 

Kterému dáváte přednost?
Prémiové čaje značky TeeGschwendner jsou absolutní špičkou i z celosvětového hlediska. Firemní odborníci je vybírají z pouhého půl procenta celkové úrody čaje a všechny druhy musí splnit náročná kritéria ve dvoukolovém hodnocení. Jedná se o laboratorní, chemické zkoušky složení a sommelierské testování chutě, vůně a barvy. Všechny čaje mají garantován původ a zajištěnou kvalitu.
Čím se značka také odlišuje od jiných, to je velmi přijatelná cena v poměru k nadstandardní kvalitě. Řada českých zákazníků značku objevila v zahraničí a dodnes je jí věrná pro skvělou kombinaci kvality a velmi dobré ceny. Příhodnou cenovou politiku umožňují dva faktory: přímé vazby na pěstitele v asijských zemích a letitá spolupráce s majiteli čajových plantáží na neustálém zlepšování kvality, včetně přechodu na BIO produkci.
I šíře sortimentu značky TeeGschwendner je značná. Obsahuje klasickou řadu čistých černých a zelených čajů, vzácné bílé čaje a oolongy, včetně „zlaté“ řady Edmon’s, tedy raritních sběrů nejvyšší kvality. Značka se nebojí experimentovat, a tak jsou na vzestupu také aromatické řady pravých černých, zelených i bílých čajů. Z daleké Afriky se dováží „čaj nečaj“ – medový rooibos, který stál i na začátku úspěchu značky TeeGschwendner.
V sortimentu nechybí ani dlouhá řada ovocných čajů s ibiškem i bez ibišku a bylinných kombinací. Téměř polovina sortimentu je v BIO kvalitě. Na své si tak přijde jak konzervativní milovník a znalec čistých pravých čajů, tak i nezkušený začátečník, kterému prostě chutná čaj v nejrůznější podobě nebo shání dárek. Vždyť mottem celého podniku je heslo „Nejdražší čaj je ten, který nikomu nechutná“.

 

 

 

Hlas herečky i odborníka
Velkou sympatizantkou tohoto čaje je v České republice herečka Eliška Balzerová. Netají se láskou k tomuto nápoji, ani upřímnou podporu podnikatelky Markéty Puzrlové v jejím úsilí zvýšit kulturu pití čaje v České republice: „Bez šálku dobrého čaje nezačnu ani jeden den. Ráda si dopřávám intenzivní sorty, které mě vůní a chutí přenášejí do dalekých zemí, takže člověku se při nich hezky přemýšlí a oddychuje. Byla jsem přitom, když Markéta Puzrlová otevírala čajovnu v Liberci. Její majitelka dnes může jistě říct, že to bylo dobré rozhodnutí, protože úspěch se dostavil. Stejně tak i já jsem přesvědčena, že úspěch bude mít i tato pražská prodejna.“
Jednatelem německé centrály společnosti TeeGschwendner je Thomas Holz, muž ve zralém věku, mezinárodně uznávaný odborník na problematiku pěstování i konzumace čaje a jinak také slavný hodnotitel čaje. Jak říká, v oblasti konzumace vína jsou sommeliéři již poměrně známou skupinou odborníků – a stejnou budoucnost předpovídá i znalcům čaje. V centrále firmy, ve městě Meckenheim, kde se surovina dovážená z celého světa třídí a zpracovává, řídí téměř dvěstěčlenný kolektiv zaměstnanců. Vznik specializované prodejny v hlavním městě České republiky vysoce oceňuje: „Na skvělé adrese, jen kousek od Václavského náměstí, otevíráme v pořadí naši 150. prodejnu ve světě. Praha se tím připojuje k metropolím jako Berlín, Vídeň, Chicago nebo Sao Paolo. Tento krok je z hlediska naší zahraniční expanze velmi důležitý. Zároveň si plníme dávné předsevzetí, abychom naším skvělým nápojem potěšili i obyvatele a návštěvníky překrásného města na Vltavě.“

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV

Špičkové čaje