Barva interiéru prospěje

Místnost laděná do nenápadných odstínů může být elegantní, ale také poněkud nevýrazná a smutná. Podívejte se, jak trochu barvy interiér promění.

Někdy stačí místnost doplnit několika barevnými vázičkami a k nim sladěnými polštáři, jindy budou pomocníky štětce a barvy, v tomto případě nové odstíny barvy Balakryl UNI.

Podzimní kuchyně

Původní kuchyni dominovala bílá kuchyňská linka s imitací cihlové zdi. Ta však s okolím i doplňky splývala v jeden velký mdlý celek. Stačilo málo, vzít do ruky barvy a štětec a oživit místnost sytými barvami podzimu, které připomínají zralé ovoce i spadané listí.

 

Kuchyni rozveselily barevná bednička na ovoce a zeleninu, stolička a pojízdný vozík

Sytě červený kabát (č. odstínu 0830) dostaly dřevěná bedýnka na ovoce a sedátko stoličky – její nohy byly kvůli většímu kontrastu natřeny šedohnědou (č. 0160). Pojízdný patrový vozík proměnila přírodní hnědá (č. 0225) a vázu na květiny odstín slonové kosti (č. 0615).

 

Zimní jídelna

Původní vzhled jídelny

Jídelna měla nakročeno k severskému stylu – bílá výmalba, masivní dřevěný stůl, židle s kónickými nohami. Tento styl však rozhodně není omezen jen na černo-bílou kombinaci. I zde by měly přijít ke slovu barvy a vhodné doplňky, aby místnost nepůsobila sterilně.
Černá nakonec úplně zmizela. Židle byly natřeny šedohnědou (č. 0160), pastelově šedou (č. 0101) a světle šedou (č. 0105). Balakryl je možné použít i tam, kde nátěr přijde do styku s potravinami, proto mohl být světle šedou (č. 0105) natřen i dřevěný talíř na cukroví. Lustr a vázička vnášejí tyrkysovou do interiéru svěžest (č. S2020-B10G).

V jídelně je dominantou krásný dřevěný stůl. Pro oživení stačilo zjemnit barevnost židlí a přidat trochu světle tyrkysové a šedé na doplňcích

Jarní pokoj

Dřívější pokoj byl nevýrazný

Obývací pokoj působil díky neutrálním barvám poněkud neútulným, až depresivním dojmem. Proměněn byl v takzvaném boho stylu (bohémském stylu), který ztělesňuje tvořivost, osobitost a svobodu. Neměly by chybět různorodé vzory, koberce, barevné polštáře a podobně. Typickými barvami jsou ty, které najdeme i v přírodě. Tomuto pokoji dominuje jarní žlutá a zelená.

Se žlutou a zelenou na nábytku, textilu a doplňcích pokoj doslova rozkvetl

Komoda dostala světle šedý nátěr (č. 0105), váza pastelově šedý (č. 0101), stolky tmavě zelený (č. 0535) a žlutý (č. 0620) a křeslo sytě červený (č. 0830). Polštáře, svíčky a květiny jsou ve světlejších odstínech žluté a různě zelené.

 

Pro drobný nábytek a doplňky je mnohdy lepší zvolit dvě doplňující se barvy než pouze jednu


Naše rada

Ve větším prostoru se nemusíte bát zapojit černou barvu. Oblíbeným způsobem je například využití Tabulové barvy Balakryl na jedné ze stěn či nábytku nebo dveřích dětského pokoje. Sáhnout lze i po měkčím odstínu Black Flame.

I obyčejná bedýnka může dělat parádu

I několik málo barevných doplňků či textil dodají interiéru švih

Nábytek opatříme dvěma nátěry

 

Připravila: Iva Tvrzová
Foto a realizace: Balakryl

Barva interiéru prospěje