Knihu o kráse stromů vyhráli…

Rubrika: Soutěže

Krása stromů

Nakladatelství Euromedia, k.s. uvedlo na trh novinku Krása stromů. Kniha nabízí úžasný pohled do světa stromů a charakteristických vlastností vybraných druhů: mohutných, pokroucených vzdušných kořenů indického fíkovníku, komplikovaně utvářených, svítivě karmínových květů australské korymbie fíkolisté – to vše je doplněno také zajímavým vyprávěním. Autor totiž nezkoumá stromy pouze z pohledu botanika, ale seznamuje nás  i s legendami, fakty a příběhy souvisejícími s jednotlivými druhy stromů a odhaluje tak jejich nesmírný ekologický a kulturní význam. Více než 200 nádherných fotografií zobrazuje tyto překrásné organismy snad ve všech barvách, které příroda dokáže nabídnout.

Soutěžní otázka:

Kolik litrů kyslíku za jeden letní den vyprodukuje při fotosyntéze průměrný vzrostlý stoletý soliterní strom? ( viz Wikipedia)

 a) 200 litrů b) 500 litrů c) 1000 litrů

 

 

 

 

 

 

Tři z vás dostanou knihu Krása stromů od nakladatelství Euromedia, k.s..

Pravidla soutěže:

Podmínkou účasti v soutěži je vaše registrace a odpověď na soutěžní otázku, kterou zasílejte do 10.3. 2013. Vyhodnocení soutěže proběhne 11.3. 2013.

Zasláním vašich údajů nám zároveň dáváte souhlas, abychom v případě výhry zveřejnili vaše jméno na našich internetových stránkách. Děkujeme!

Další podmínky soutěže najdete zde.

Informace o partnerovi soutěže:

Veškeré informace o firmě a jejich produktech naleznete na www.bux.cz a na www.euromedia.cz

Výherci: Blanka Slavíková z Frýdku-Místku, Lenka Kovandová z Benátek nad Jizerou, Milan Pulchart ze Sedlece pod Hazmburkem.

Gratulujeme!

Knihu o kráse stromů vyhráli…