Zelené truhlíky bez námahy

Rubrika: Market

Balkonové rostliny, to nejsou jen květiny v truhlících. Na balkonech a terasách můžete pěstovat i určité druhy zeleniny, luštěnin nebo dokonce jahody. Všechny rostliny potřebují závlahu. Ne všechny jsou stejně náročné, navíc na intenzitu a četnost potřebné závlahy má vliv také orientace balkonu či terasy na určitou světovou stranu. Pokud je váš balkon orientován na jihozápad, máte jistotu stálého denního slunce, často podle dispozice balkonu od dopoledne až do pozdních odpoledních hodin. Čím slunnější strana, tím více závlahy budou rostliny vyžadovat.

Ideálním pomocníkem pro zalévání truhlíků a květináčů na balkonech a terasách jsou zavlažovací systémy. Pokud mají funkci automatického zavlažování, můžete bez obav odjet i na dovolenou a o rostliny bude dobře postaráno. Nemusíte se bát složité instalace zavlažovacího systému.

ůžete začít třeba s Kärcher Rain System zavlažovací sadou, jejíž instalaci zvládnete i bez použití nářadí. Zavlažovací sada pro květináče a truhlíky využívá hadicový systém a kapénkové manžety, kterými lze zalévat až 15 květináčů nebo truhlíků najednou. K zalévání využívá systém KRS (Kärcher Rain System), který umožňuje individuálně regulovat množství vody na každé manžetě, aby každá rostlinka dostala potřebnou závlahu a zbytečně se neplýtvalo vodou. Velkou výhodou mikrozavlažovacích systémů je jejich variabilita a velká úspora vody. Je jednoduše napojen na vodovodní kohoutek. Pokud odjíždíte v létě na delší dovolenou, nebo býváte přes týden časově vytížení a chcete mít jistotu, že rostlinky budou mít pravidelnou závlahu, zvažte použití zavlažovacích hodin nebo zavlažovacího automatu. Zavlažovací automat sám spouští a zastavuje zavlažování. V případě automatu Kärcher WT 5 lze program nastavit na každý den v týdnu např. ráno a večer a vše přehledně vidíte na displeji automatu.

www.karcher.czwww.svetcisteni.cz

Petr Hýbl, specialista na zahradní program Kärcher

Komerční prezentace

Zelené truhlíky bez námahy