Zdicí systém s nádechem historie

Jedná se o zdařilou imitací haklíkového zdiva vyráběnou společností PRESBETON pod názvem CAKE BLOCK. Tvoří jej šest rozměrově různých betonových bloků, které se na sucho kladou na sebe do výšky max. 1m a lze z nich vytvářet okrasné zdi, drobné zídky apod. Jednotlivé bloky lze také použít na výstavbu schodišťových stupňů, které můžou být vhodným doplňkem zídky z kamenů CAKE BLOCK a mohou sloužit k překonání terénních nerovností.

 

 

Pro stavby nad 1 m je nutné jednotlivé bloky vzájemně propojit stavebním lepidlem a zdivo provázat se základovým pásem. Rumplovaný otlučený vzhled kamenů a různé odstíny pískovce evokují staré kamenné hradby, které působí velice přirozeným dojmem a v některý moment jsou k nerozeznání od originálu. I když se jedná o velice jednoduchý zdicí systém, je nutné u v tomto případě dodržovat určité stavební zásady, které najdete na www.presbeton.cz.

 

Oboustranný kámen DUO STONE
Stavební kámen obdélníkového tvaru se dvěma různými povrchy – štípaným a rumplovaným – je určen pro výstavbu malých okrasných zídek a různých předělů. Má přirozený šedočerný odstín a vyrábí se jako vibrolisovaný blok, který má jednu stranu štípanou a druhou hladkou. Celý kámen je pak následně orumplován (ostařen) a je možné jej dále rozdělit až na šest kamenů. Dvě povrchové úpravy umožňují při stavbě zídky pracovat s oběma stranami a střídáním dvou povrchů vytvářet zajímavé plochy.

TEXT A FOTO: PRESBETON

 

Zdicí systém s nádechem historie