U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Z NABÍDKY SRPNOVÉHO ČÍSLA VYBÍRAME…

Kategorie: Příště | Autor:

V jedné chalupě kdysi přespal Karel Hynek Mácha. Tento fakt do ní po létech přivedl spisovatele Miroslava Ivanova. Co z někdejší ruiny vzniklo, nám při návštěvě ukázala jeho paní.

* Myslíte, že tiskový zákon se vás netýká? Z omylu vás vyvedeme v právní rubrice, kde pohovoříme zejména o ústavně zaručené svobodě projevu, slova a tisku.

* Stará studna na zahradě se ještě dá vzkřísit. Většinu studní, pokud nejsou úplně zasypané, nebo neslouží jako skladiště odpadků, lze navrátit původnímu účelu. Příště se dozvíte, jak na to.

* Podle naší rady si můžete vyrobit stylové dveře. To je však nabídka pouze pro zručné chalupáře, kteří mají příslušné nářadí amateriál. Ale ta radost potom!

* Prostory ve štítu chalupy mají své kouzlo. Poradíme vám, jak je lze nápaditě a přitom účelně zařídit. Dekoracemi z textilu úpravy ještě zdokonalíte.

* Zahradní pozemek na jižním svahu přináší problémy. Třeba v podobě velkého žáru a sucha, které mnohé rostliny nesnášejí. Čím takovou plochu osadit, se dozvíte v rubrice o zahradě.

* Navštívíme tvůrce dřevěných obrazů . Při své práci využívá kazů a přirozeného poškození dřeva, nad kterým by truhlář lomil rukama. On je naopak dokáže proměnit v umělecká díla.

* Na kulinářských toulkách se zastavíme na Hané. Kromě jiného připravíme několik dobrot z tamní proslavené lahůdky – olomouckých tvarůžků.

* Výživa hraje důležitou roli při zvyšování imunity. Proto se budeme věnovat kombinacím potravin a jejich vhodné úpravě tak, aby našemu tělu sloužily jako lék.

V příloze PLUS najdete příště malý víkendový kurz na téma: Elektrikářské minimum pro chataře a chalupáře – neboli jak omezit rizika při svépomocné instalaci a opravách elektrických zařízení.

Některá témata z nabídky mohou být z organizačních důvodů dodatečně změněna.

Z NABÍDKY SRPNOVÉHO ČÍSLA VYBÍRAME…