Víno pro řidiče i těhotné

K nabídce dealkoholizovaných vín, které můžete získat v a-freewine.cz, přibylo několik dalších lahůdek. Jistě potěší konzumenty, jimž alkohol působí zdravotní problémy, odepřít sklenku při oslavě si nemusí ani řidiči nebo těhotné ženy.

 

 

Víno EminaSin 12 meses neobsahuje téměř žádný alkohol (0,5%), má také jen nepatrné množství kalorií – 4,2kcal/100ml. Jde o barikové víno z odrůdy Tempranillo (oblast Duero ve Španělsku), které zrálo dvanáct měsíců v sudech z Francouzského a Amerického dubu.

 

 

Před tím muselo samozřejmě projít systémem zvaným Spinning Cone Column (SCC). Z vína, které předtím kvasilo v nerezových tancích, se při něm odpaří při nízké teplotě a ve vakuu alkohol. Díky takto šetrnému procesu je minimalizováno riziko ztráty aromatických součástí vína. Jde o čistě fyzikální proces. Na jedné straně je oddělen alkohol a na druhé aroma vína a na konec jeho ostatní části. Po této proceduře následuje „rekonstrukce“ vína, ovšem již bez účasti většiny alkoholu. K dostání je za 279 Kč.

V teplých letních dnech pak jistě oceníte růžové dealkoholizované víno EminaSin Rosado s obsahem alkoholu 0,05 %. Obsah kalorií – 38kcal/100ml. Víno pochází z hroznů Tempranillo a Verdejo. Jeho barva je třešňová, čistá a zářivá s fialovým lemem. Aroma zahrnuje široké spektrum ovocných vůní jahod, broskve, anansu a ostružin, s květinovými tóny fenyklu. Za 0,75 l zaplatíte v a-freewine.cz 179 Kč.

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV

 

 

Víno pro řidiče i těhotné