Tvoříme čokoládové ozdoby

V řadě rodin je zvykem připravovat na různé oslavy pohoštění, včetně toho sladkého, doma. Mnoho žen pečení dortů a cukrovinek vyloženě baví. Některé hospodyňky mají své osvědčené recepty a rodina by ani jiné neakceptovala. Druhé zas baví zkoušet něco nového – mělo by to báječně chutnat, ale také krásně vypadat. A jeden tip na zdobení sladkostí – ať dortů, malých zákusků tak muffinů – vám teď nabízíme.

 

 

Firma Lékué je známá svými šikovnými a vtipnými kuchyňskými potřebami ze silikonu. Jednou z nich je i zdobítko Decomat a šablony pro vytváření čokoládových dekorací. Prodávají je například obchody Potten & Pannen Staněk.

 

 

Decomat je moderní obdobou zdobicího sáčku. Naplníte jej čokoládou, dáte do mikrovlnné trouby a čokoládová poleva je hotová! Měkký silikon se lehce stlačí a vy už můžete pomocí připevněného nástavce (je nich několik s různými otvory) zdobit jako profesionál. Přes šablonu položíte průhledný silikonový pečicí plát a zdobítkem „malujete“ čokoládou podle vzorů na šabloně. Necháte ztuhnout, nejlépe v chladničce, a pak už jen čokoládové ozdoby sejmete a krášlíte jimi dort, zákusky, zmrzlinové poháry a podobně.
Zdobítkem můžete také rovnoměrně nanášet marmeládu či sladký krém na dorty, omáčky a máslo na maso. Nevyužitou čokoládu přímo v Decomatu uložíte v chladničce.
Transparentní pečicí plát je ideální i k přípravě jídla jako nepřilnavá pracovní plocha, je použitelný v klasické i mikrovlnné troubě, omyvatelný v myčce nádobí.

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: LÉKUÉ

Tvoříme čokoládové ozdoby