U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Romantický večer

Kategorie: Léto na zahradě – speciál | Autor: iva

Letní večer na zahradě si můžeme příjemně prodloužit – stačí rozsvítit nějaké světýlko. Nepotřebujeme vždycky výrazný svit elektrické lampy, někdy stačí lehké náladové osvětlení, které dokreslí atmosféru večera. Je na vás, zda dáte přednost svíčkám a pestré škále nejrůznějších zahradních svícnů a luceren (mohou být ze skla, keramiky i kovu), zda zvolíte lampičku olejovou nebo si přece jen vyberete osvětlení elektrické – ovšem v nevšední romantické podobě. Pokud se rozhodnete pro svíčky, volte do otevřené zahrady raději svícen, kde je plamen chráněn před větrem.

www.IKEA.cz

www.artkeramika.cz/macek

www.volny.cz/keramik/

Popisy k obrázkům

1 Jako stvořené pro romantický večer je závěsné elektrické osvětlení Skina (na strom, nad stůl) se svítícími vážkami (IKEA)

2 Kovová lucerna na svíčku může být vesele barevná (IKEA)

3 Keramickou olejovou lampičku může na stole doplnit několik různých svícnů, zdobených stejným vypichovaným dekorem (Keramika Luděk Čapek)

4 Lampa ze slinuté kameniny na jednu nebo více čajových svíček, inspirovaná gotickou architekturou, má i další použití – v zimě může sloužit jako krmítko pro ptáčky (Artkeramika – Šenauerová, Macek)

5 Závěsný svícen ze šamotové hlíny zdobí barevné hlinky (engoby). Jeho tvar připomíná niku ve zdi (akademický sochař Lubomír Hluštík)

Autor fotografií: FOTO PAVEL VESELÝ, IKEA, ARTKERAMIKA

Romantický večer