U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

PRO VESELÉ NATÍRÁNÍ

Kategorie: Speciál – malujeme, tapetujeme, natíráme | Autor: mlž

Co nevidět začne nová sezona natírání a lakování venku i uvnitř. Pro všechny chataře a chalupáře, kteří se chystají se štětcem v ruce na svůj plot, střechu, zahradní lavičku, okna, židle či cokoliv jiného, jsme připravili několik novinek, které stojí za pozornost.

Popisy k obrázkům

1. Nejen k nátěrům okenních rámů je určena nátěrová hmota Primalex barva na okna. Také na dveřích má výbornou kryvost. Její předností je vysoká odolnost proti povětrnostním vlivům a barevná stálost – bílý nátěr nežloutne.

2. Ani matný, ani lesklý – takový je lak Polyurex Polomat. Je určen pro vnitřní nátěry dřeva, proto má vysokou tvrdost a mechanickou odolnost. Odpuzuje vodu, odolává čisticím prostředkům a chrání dřevo proti zašpinění.

3. Zářivě bílá univerzální barva Balakryl Uni je vhodná pro venkovní i vnitřní nátěry dřeva, kovů (i pozinkovaných plechů a hliníku), betonu a dalších materiálů včetně těles ústředního topení. Barva se může prokázat cetifikátem pro použití ve stavebnictví.

4. Primalex napouštědlo na dřevo je impregnační fungicidní nátěr chránící dřevo před zamodráním, plísněmi a dřevokazným hmyzem a houbami. Je vhodný především pro aplikaci na předměty z borového a tvrdého dřeva. Struktura dřeva je po ošetření viditelná.

5. Colstar je univerzální vodou ředitelná barva na venkovní i vnitřní použití na dřevo, kovy (i tělesa ústředního topení), omítky, eternit, beton a další materiály. Pro nátěry kovů se doporučuje podklad nejprve ošetřit antikorozním základem. Pro všechny natírané podklady platí obecné pravidlo, že musí být čisté, suché a hladké, zbavené vosku a mastnoty.

Autor fotografií: PRIMALEX, FOTO BARVY TEBAS

PRO VESELÉ NATÍRÁNÍ