Oživené prohlídky ve věži kostela sv. Jakuba v Poličce

Od 6. do 11. srpna 2013 mají návštěvníci poličského muzea jedinečnou příležitost navštívit rodnou světničku Bohuslava Martinů v rámci speciálních oživených prohlídek.

 

Návštěvníci rodné světničky budou mít pocit, jako kdyby se jen tak, tak ve dveřích minuli s rodinou Martinů

 

Ne každému se poštěstí narodit ve věži kostela 36 metrů nad zemí

Bohuslav Martinů je ve světě znám nejen svými hudebními skladbami, ale také unikátním místem narození. Ono, ne každému se poštěstí narodit ve věži kostela, 36 metrů nad zemí. Díky speciálním, oživeným prohlídkám budou mít návštěvníci rodné světničky pocit, jako kdyby se jen tak, tak ve dveřích minuli s rodinou Martinů. Světnička je v provozu po celé léto, ovšem v týdnu od 6. do 11. srpna 2013 návštěvníky na věži uvítají členové rodiny Martinů osobně!
„Světnička byla oproti běžnému provozu více zabydlená a návštěvník tak bude  mít pocit, jako kdyby tu jen před malou chvílí dobrosrdečný tatínek Ferdinand opravoval boty, přísná maminka Karolina škrobila tvrdé košilové manžety a sestra Mařenka nechala rozešité šaty,“ řekla muzikoložka poličského muzea Lucie Jirglová.

 

Skrovné bydlení rodiny pověžného

 

Pokud tedy nebudete váhat a vystoupáte 194 schodů až do rodné světničky Bohuslava Martinů ve věži kostela sv. Jakuba, spatříte zde průvodce v dobových kostýmech a malého chlapce hrajícího na housle pod dozorem své sestry Marie nebo tatínka Ferdinanda tak, jak jistě dříve hrával i sám malý Bohoušek… Společně vám povypráví o svých životních osudech a příbězích a ukážou skrovné bydlení rodiny pověžného.
Časové prohlídky budou probíhat od úterý do soboty v 9.00, 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hod., a v neděli ve 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hod.

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV

Oživené prohlídky ve věži kostela sv. Jakuba v Poličce