Neviditelné a bezpečné větrání

Německá společnost Schüco představila nové kování pro plastová okna VarioTec Air, které vedle klasického otočného otevření okna dovoluje křídlo místo vyklopení paralelně odsadit.

 

Při pohledu z vnějšku je větrací štěrbina těžko rozpoznatelná, čímž okno poskytuje v podstatě benefity zavřeného okna

 

Samé výhody
Kování Schüco VarioTec Air nabízí dvě možnosti otevření plastového okna. Samozřejmostí je běžné otevření pro rychlé nárazové větrání. K pomalejšímu a plynulejšímu proudění čerstvého vzduchu slouží pozice paralelního odsazení křídla od okenního rámu ve vzdálenosti přibližně 6 mm.
Ve srovnání s výklopnou funkcí má tato poloha několik výhod. Tepelné ztráty jsou podstatně nižší, okno je lépe chráněno vůči hmyzu, hluku, dešti, ale i třeba domácím mazlíčkům. Například nepříjemné uvíznutí a zranění koček, které se skrze vyklopené křídlo snaží dostat ven, zde nehrozí.

 

Ventilační mezera po celém obvodu okna poskytuje kontinuální přívod čerstvého vzduchu

 

Bezpečnější větrání
Paralelní větrací poloha přináší i další benefit, jelikož je při pohledu z venku pouze stěží rozpoznatelná, neláká zloděje. Pokud by však k pokusu o vloupání mělo dojít, okno vybavené volitelně dostupnými bezpečnostními prvky na všech stranách je chráněno před vypáčením a vysazením. Splňuje policií doporučenou třídu odolnosti proti vloupání RC 2.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: SCHÜCO

 

Neviditelné a bezpečné větrání