U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

NENÍ SEKERA JAKO SEKERA!

Kategorie: Speciál – topíme dřevem | Autor:

Téměř 90 % chatařů a chalupářů štípe dřevo ke své škodě tesařskou sekerou. Ta ale byla vymyšlena pro otesávání trámů a nikoliv štípání špalků a polen!

Se stejnou energií naštípete až dvojnásobek dřeva, když si pořídíte speciální sekeru na štípání dřeva, jejíž břit přechází do hladkého klínu. Jím při rázu hladce rozštípnete i „uzlovitý“ špalek!

   Tyto sekery skvěle vyvážené, s topůrkem z nezničitelného „kosmického“ materiálu, s pouzdrem chránícím břit a umožňujícím sekeru zavěsit na stěnu, nabízí u nás v několika rozměrech Fiskars. Podle velikosti špalků si je můžete vybrat s topůrkem v délkách 50, 60, 100 a 110 cm. Kalenou patkou největších seker můžete při štípání kmenů a dlouhých špalků na délku zarážet ocelové klíny, které dřevo roztrhnou.

   Návod uživatele poučí, jak břit občas vybrousit na kotoučové brusce a potom obtáhnout plochým ručním brouskem a nakonec přesně obrousit několikerým protažením keramickými kotoučky malého brousku Fiskars Handy Trimmer, na kterém můžete brousit i nože, mačety a jiné nářadí používané na chatách. Není třeba připomínat, že jen ostrá sekera ulehčuje dřinu, činí práci radostnější a omezuje nebezpečí úrazu.

Popisy k obrázkům

Ostří seker se nejlépe obtáhne několikerým protažením ostřičem Fiskars

Hlava sekery určené ke štípání dřeva má speciální klínový tvar

NENÍ SEKERA JAKO SEKERA!