Letní kontroly provozoven

Česká obchodní inspekce se v průběhu turistické a prázdninové sezóny zaměřuje na kontroly prodeje zboží a služby, poskytované na většině míst, kam míří dle turistických průvodců tisíce domácích i zahraničních návštěvníků. A těch je v rámci celé České republiky bezpočet, ať se jedná o kulturní a historické památky, ubytovací služby, sportovní areály nebo o stánky s občerstvením, suvenýry či různým sezónním sortimentem.

 

Bouzov i další hrady a zámky jsou oblíbenými zastávkami letních turistů

 

Ve 2. čtvrtletí inspektoři vytipovali ke kontrole 308 provozoven a nedostatky zjistili ve 110 z nich. Celkem byly uloženy v tomto období pokuty přesahující 500 tisíc korun. Například ve Středočeském kraji a Praze se odehrálo 39 kontrol, nedostatky byly zjištěny v 16 případech. Provozovny v Jihomoravském a Zlínském kraji potkalo 41 kontrol s osmi zjištěnými případy nedostatků. V Jihočeském kraji a v kraji Vysočina prověřili inspektoři 17 provozoven a zjistili nedostatky ve dvou případech.

 

Máchovo jezero

 

Například z celkového počtu 24 kontrolovaných hradů a zámků byl zaznamenán pouze jeden nedostatek, z deseti úprověřovaných ubytovacích zařízení se ovšem problémy objevily v šesti případech. Kontroly v rámci letní turistické sezóny budou pokračovat až do konce září.

TEXT: REDAKCE
FOTO: WIKIPEDIE

 

 

 

 

 

Letní kontroly provozoven