Jak si vybudovat a podpořit imunitu

U dětí bychom měli imunitu budovat od mala. A v pozdějším věku ji stále posilovat.
Jednou z možností, jak posílit imunitu, je používat přírodní prostředky, vyzkoušené mnoha generacemi. Vynikajícími výsledky se v tomto směru může pochlubit cizopasná a dřevokazná houba – hlíva ústřičná. Ta v poslední době dobývá nejen naše kuchyně, ale pečuje i o naše zdraví.

Téměř zázračná houba

Imugamin pro dospělé

Hlívu ústřičnou si můžeme připravit jako chutný oběd nebo večeři. Můžeme pít čaj, který obsahuje výtažky z této léčivé houby. Nebo si ji pro zjednodušení koupíme v lékárně v podobě nejrůznějších tablet. Jedněmi je například Imugamin.
Tablety Imugamin mají příjemnou chuť, při pomalém rozpouštění v ústech pokrývají účinné složky přípravku povrch sliznice nosohltanu, kde již začínají efektivně podporovat obranyschopnost. Beta – glukany s vysokou imunomodulační schopností, jejichž pravidelná konzumace přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi, jsou vhodně doplněny o echinaceu s virostatickým účinkem. Jednotlivé složky přípravku, kvalitní Beta – glukany získané extrakcí z hlívy ústřičné, v kombinaci s dalšími imunomodulačními látkami – echinacea, vitamín C a biologicky vázaný selen, jsou všeobecně doporučovány k podpoře a posílení imunitního systému organismu.
V lékárnách koupíte balení Imugaminu (vyrábí Rapeto) o obsahu 75 tablet za 204 Kč.

Věděli jste, že :

  • V čínské a japonské tradiční medicíně se hlíva využívá už od pradávna k posílení žil, k léčbě onemocnění šlach a také ke zpomalení stárnutí?

 

  • Bylo prokázáno, že výtažky z hlívy působí protinádorově, mají antibiotické účinky, upravují krevní tlak a příznivě působí i při únavových stavech.

 

  • Velký význam má hlíva ústřičná především při posilování imunity díky betaglukanům.

 

Kojení,  hry v blátě,  dostatek vitamínů a spánek

S účinným budováním imunity u dětí můžete začít hned po narození, a to kojením. Mateřské mléko totiž obsahuje mimo jiné i protilátky, které do něj přecházejí z matčina těla a budují dítěti imunitu. Dítě má pak daleko menší šanci onemocnět zánětem středního ucha, průjmem, alergiemi, záněty močových cest, zápalem plic či meningitidou.
Nedržte dítě v úzkostlivé čistotě a dovolte mu občas si pohrát na zemi, v písku nebo v kalužích. Pokud mu budete každou hodinu drhnout ruce antibakteriálním mýdlem, nedovolíte jeho organismu, aby si kontaktem s bakteriemi a dalšími choroboplodnými zárodky vybudoval patřičnou imunitu. Když na něj potom v budoucnu zaútočí infekce, nebude se umět bránit a onemocnění bude mít o to horší průběh.
Mějte na paměti, že děti by měly dostávat denně pět až osm porcí ovoce a zeleniny, ale také probiotické mléčné výrobky. Nepodceňujte ani význam spánku.

Pomoc  hledejte v lékárně

Pokud má vaše dítko imunitu dlouhodobě oslabenou, je nejvhodnější sáhnout po vitamínových prostředcích či bylinkách. Novinkou je Imugamin pro děti, ochucený 100% přírodní pomerančovou šťávou.Cucavé pomerančové tablety Imugamin pro děti od 3 let  jsou v atypickém trojúhelníkovém balení s roztomilým plyšovým tygrem, které obsahuje 60 tablet a koupíte je zhruba za 264 Kč. Navíc zakoupením tohoto výrobku podpoříte chov bílých tygrů v ZOO v Liberci. Více informací naleznete na: www.imugamin.cz a www.imugaminprodeti.cz

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV FIREM

Jak si vybudovat a podpořit imunitu