Hračky, které nestárnou

Hračky mají v životě dítěte nezastupitelnou roli. Už od prvních chvil napomáhají kontaktu miminka se světem. Jejich prostřednictvím děti získávají první vjemy, které dále zpracovávají a využívají ve svém duševním rozvoji.  Hračky jsou pak blízkými přáteli a průvodci celým dětstvím, rozvíjejí fantazii, motoriku a citové vazby.  Hračky by samozřejmě měly být kvalitní a zdravotně nezávadné.

 

 

Dárek k MDD
Potěšte své ratolesti na Mezinárodní den dětí kvalitní českou hračkou. Tou můžou být pro menší děti tradiční dřevěné obrázkové kostky.
Například hrací obrázkové kostky z dílen české firmy TOPA Toys mají již šedesátiletou tradici, jsou vyrobeny z kvalitního podkrkonošského dřeva a odpovídají zdravotním a hygienickým předpisům. Kostky o velikosti hrany 3,7 cm – což je léty vyzkoušená velikost do dětské ruky, jsou v baleních po čtyřech, šesti, dvanácti či dvaceti kusech. Na kostkách najdou děti krásné obrázky s motivy lidových pohádek, zvířat, ale i věcí, se kterými se setkávají v běžném životě. Můžete si také nechat vyrobit kostky na zakázku podle vaší předlohy.
Dřevěné kostky s obrázky jsou osvědčenou hračkou –  první  stavebnicí, s níž se děti v raném věku setkávají.  Hraním s kostkami a třeba i vyprávěním vlastních příběhů nebo pohádek povzbudíte nejen rozvoj dítěte, ale hlavně si společně užijete spoustu zábavy!

 

Kostky pro nejmenší
Vybírat můžete z několika typů dřevěných kostek pro různé věkové kategorie. Pro děti  ve věku 2 až 2,5 roku jsou vhodné „Kostičky pro nejmenší dětičky“ se 4 dřevěnými kostkami s jednoduchými ilustracemi za 109 Kč nebo „Kubíkovy kostičky“ – 6 kostek s obrázky mašinky, bagru, traktoru, hasičského auta, lodi a letadla. Ti šikovnější kostičky složí i z paměti bez pomoci vložených obrázkových předloh. Cena je 129 Kč.
Dětem od 3 let jsou určeny kostky „Pejsek a kočička“ s oblíbenými postavičkami nakreslenými Josefem Čapkem.  Při skládání kostiček si nezapomeňte vzít k ruce i Čapkovu knížku nebo pustit pohádku na CD a jednotlivé příběhy si tak můžete s dětmi připomenout. Cena balení s 12 kostkami včetně obrázkových předloh je 189 Kč, set kostek, knihy a CD koupíte za 495 Kč.

 

 

Zuzka a pohádky
Novinkou jsou kostky „Zuzka a kamarádi“. Obrázky českého výtvarníka znázorňují různé aktivity, kterým se můžeme věnovat během roku v jednotlivých ročních obdobích. Zuzka v zimě jezdí s kamarády na bruslích a sáňkuje, na podzim pouští draka nebo sbírá na zahradě jablíčka, v létě tráví svůj volný čas ve vodě. V balení je 12 kostek, stojí 189 Kč.
„Pohádkové kostky“ představí známé pohádky s Šípkovou Růženkou, s Dlouhým, Širokým a Bystrozrakým, s Kocourem v botách, se Sněhurkou a sedmi trpaslíky, s Perníkovou chaloupkou či s Červenou Karkulkou. Při skládání obrázků můžete dětem vyprávět příslušnou pohádku – nenásilně se naučí nová slůvka, prožijí příběhy svých hrdinů, naučí se rozpoznávat dobré a zlé. Kostky na motivy šesti klasických pohádek byly ilustrovány již před více než 40 lety. Obrázky jsou do detailů prokresleny, a tak zaujmou i větší děti. Cena za 20 kostek s 6 předlohami je 259 Kč. Dodavatel: TOYPEX s.r.o.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV

 

Hračky, které nestárnou