U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

dopisy

Kategorie: Dopisy | Autor:

Milí čtenáři, PIŠTE, MAILUJTE!

Abychom měli víc informací o vašich potřebách a zájmech, rozhodli jsme se, že každý měsíc sestavíme žebříček článků z předchozích čísel, které vás nejvíce zaujaly. K tomu ale potřebujeme vaši spolupráci. Prosíme, napište nám, který článek z č. 6/2009 se vám nejvíc líbí. Stačí uvést jen název článku. Pokud připojíte i pár slov navíc – názory, nápady a tipy pro časopis Chatař chalupář, budeme rádi. Nejzajímavější odpovědi uveřejníme a pisatelům pošleme dárek.

Nezapomeňte uvést svoji adresu, abychom vám mohli poslat dárek! V případě uveřejnění si redakce vyhrazuje právo vaše dopisy krátit.

Milá redakce,

i tentokrát (jako každý měsíc) můj muž přinesl nový Chatař chalupář, který jsem musela ihned prolistovat. Pod rubrikou Styl byly tentokrát ovečky, minule highlandský skot. Tahle oblast mě hodně zajímá, protože na Šumavě chováme už pět let lamy, jejichž vlnu spřádáme a v létě nabízíme turistům procházky s lamami. Kdyby vás to zajímalo, mohli byste se přijet podívat!

Christine Sagstetter, Bernartice

dopis měsíce…

Vážená redakcia Chalupára!

Veľa srdečných pozdravov z východného Slovenska! S priateľom práve prerábáme domček na dedine a váš skvelý časopis sa nám náhodne dostal do rúk v jednom nákupnom stredisku asi před pol rokom. Odvtedy sme nevynechali ani jedno číslo.

Náš domček prerábame na dedine, kde by sme sa chceli v budúcnosti usadiť. Snažíme se mu dať „atmosféru venkovskej chalupy“, v čom nám váš časopis veľmi pomáha. Znamená pre nás obrovský zdroj inšpirácie, vo svojom obore rozhodne nemá žiadnu konkurenciu na českom ani slovenskom trhu. U nás, na Slovensku, bohužial nemáme takú silnú tradíciu chalúp, ako je tomu v Čechách, čo je veľká škoda, a práve v tomto sa od vás máme ešte veľa čo učiť. Medzi naše najobľúbenejšie rubriky patrí samozrejme Návštěva, pri ktorej obdivujeme usilovnosť a vytrvalosť vášnivých chalupárov a motivuje nás, aby sme si aj my zveľaďovali náš domček. Je úžasné, čo všetko dokáže silná vôľa, a práve táto rubrika je toho dôkazom. Tiež oceňujem výborne spracovanú právnu rubriku.

V čísle 4/2009 nás zaujal aj priestor venovaný domácim miláčikom – veľmi nám pomohol článok o búdach pre psov. A ďalším inšpiratívnym článkom bol Život v Sojčím údolí. Prečítali sme ho niekoľkokrát a nemohli sa vynadívať na krásne fotografie a skvelé nápady pána Blovského.

Zuzana Rošková, Poprad

Dobrý den,

chci vám poděkovat za velmi pěkný a hlavně chytrý časopis! Chatař chalupář mě nadchl, a proto každý měsíc chvátám do trařky pro nové číslo. Máme chalupu z roku 1915 a chtěli bychom ji zařídit postaru. Použijeme všechny věci, které tu byly, například kachlová kamna, kredenc, lavici, stoly, nádobí, a teď hledáme inspiraci, čím obložit kuchyňskou linku.

Články, které mě v posledním čísle zaujaly: Chalupa z kalendáře, Malování s fantazií, Vlhkost lze vyvětrat.

Gábina Kynclová, Svratouch

***

Chatař chalupář, Táborská 5, 140 00 Praha 4 e-mail: chatar.chalupar@provolnycas.cz šéfredaktorka: martina.lzicarova@provolnycas.cz Chcete-li mailovat i ostatním členům redakce, e-mailová adresa zní: jmeno.prijmeni@provolnycas.cz

TOP KVĚTEN 2009 1. CHALUPA Z KALENDÁŘE 2. NA VÝCHOD OD KLÍNOVCE 3. SOUČASNÁ KOUPELNA 4. DVĚ OVCE JSOU MÁLO 5. MALOVÁNÍ S FANTAZIÍ

POHLCOVAČ VLHKOSTI ZA DOPIS Autorům uveřejněných dopisů zasíláme jako dárek pohlcovač vlhkosti UHU.

Popisy k obrázkům

dopisy