Dárek k Vánocům – hry a stavebnice

Společenské hry byly a jsou oblíbenou zábavou dětí i dospělých. U těch chytrých se pobavíte, ale i poučíte, u kvízových her si prověříte své znalosti. U malých i větších dětí jsou oblíbené také nejrůznější stavebnice, které rozvíjejí představivost a motoriku. I mezi nimi se objeví zajímavé novinky.

Český výrobce ALBI přichází s několika novými kvízovými hrami a dětskou hrou pro jednoho hráče:

Zlaté Česko
Hra navazuje na úspěch vědomostní hry Česko, otázky a odpovědi. V této kvízové hře najdete 2400 otázek rozdělených do 6 okruhů: osobnosti, kultura, ze školních lavic, vlastivěda, česká nej a různé. Oboustranný herní plán umožňuje hrát i dobyvatelskou verzi této hry, v níž můžete dobýt hrad Karlštejn. Hra obsahuje 400 karet se 2400 otázkami a odpověďmi, oboustranný herní plán, 6 figurek, 36 žetonů s mapou ČR, hrací kostku.

Český film Prémium
Je volným pokračováním úspěšné kvízové hry Český film. Hra je propojením zábavné vzdělávací hry a párty hry. Obsahuje 1800 otázek, s nimiž zavítáte do světa českého filmu a televizní zábavy. Můžete hrát i párty verzi této hry, kde budete pojmy z oblasti filmu ztvárňovat nejen kreslením a pantomimou, ale také modelováním. Hra obsahuje 300 karet s 1800 otázkami a odpověďmi, 100 karet pro párty verzi s 400 úkoly, oboustranný herní plán, 6 figurek, 36 žetonů v šesti barvách, modelínu, hrací kostku, přesýpací hodiny.

Česká hudba
V této zábavné vědomostní hře pro fanoušky české hudby najdete 1800 otázek, které jsou rozděleny do 6 okruhů: populární hudba, filmová hudba, tradiční hudba, folk a country, různé a dozpívej. V párty verzi hry pak budete plnit i zábavné úkoly formou broukání písniček, pantomimy nebo kreslení. Hra obsahuje 300 karet s 1800 otázkami a odpověďmi, 100 karet s 300 úkoly, oboustranný herní plán, 6 vinylových desek se 6 žetony, hrací kostku.

Všechny uvedené kvízové hry jsou pro 2 – 6 hráčů od 12-ti let. Doporučená cena je 699 Kč. Koupíte v prodejnách ALBI, u prodejců her a hraček nebo na e-shopu modernihry.

Veselá farma
Je to zábavná logická hra pro 1 hráče od 6 let. Nabízí 50 logických úkolů, ve kterých řešíte problém prostoru na vaší farmě. Je tu příliš mnoho lidí, zvířat a věcí. Jak je všechny na malou farmu srovnat? Musíte uspořádat figurky tak, aby každá měla své správné místo. Hra stojí 499 Kč.

Společnost EFKO, český výrobce her a hraček, přináší na předvánoční trh novou rodinnou společenskou hru a kreativní stavebnice, za které získala osvědčení Správná hračka:

Jožin z bažin
Desková hra Jožin z bažin je určena pro dva až čtyři hráče od pěti let. Jeden se stane Jožinem a ostatní jsou lovci. Cílem lovců je polapit Jožina a získat tak ruku předsedovy dcery, půl JZD a balík plný peněz. Doporučená cena je  399 Kč.

Stavebnice ROTO START
Kreativní a konstrukční stavebnice rozvíjí prostorovou fantazii, jemnou motoriku a tvořivost. Startovací sady jsou ve variantách Bugina, Vrtulník, Buldozer a Traktor. Sestavené modely jsou funkční a dají se libovolně kombinovat s dalšími stavebnicemi ROTO. Doporučená cena je 99 Kč.

A do třetice – firma TOYPEX přináší na trh bezpečnou stavebnici:

PlayMais
Jde o absolutně bezpečnou stavebnici ze 100% biologicky odbouratelného materiálu, určenou dětem od 3 let. Její dílky jsou vyrobeny z kukuřice, vody a potravinářských barviv. Takže pokud se stane, že vaše ratolest nějaký dílek sní, nic se neděje. Stavebnice rozvíjí kreativitu, fantazii, soustředění, prostorovou představivost a motorické schopnosti dětí, ale i dospělých. Z lehoučkých dílků lze vytvářet obrázky i plastické objekty. Stavebnice s různými modifikacemi obsahuje 2300 dílků PlayMais Mosaic, 6 kusů předloh z tvrdého papíru, návod, inspirace a pomůcky.

Cena je 365 Kč, lze objednat na e-shopu toypex.cz.

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV FIREM

Dárek k Vánocům – hry a stavebnice