Cihly na pilíře

Chystáte se s jarem stavět? Například pilíře postavíte nejlépe z tzv. CDemek či Cvček. Mrazuvzdorné maloformátové cihly, tzv. CDm a CV mají i mezi moderním cihelným materiálem své nezastupitelné místo. Díky své mrazuodolnosti až 25 cyklů, vysoké pevnosti a specifické velikosti se hodí především pro stavbu pilířů, uplatní se také jako lícové a pohledové zdivo.

 

Příčně děrované cihly HELUZ CDm se vyrábějí v rozměrech 240 x 115 x 113 mm a jsou určeny pro zdivo tloušťky 115 a 240 mm. Díky vysoké pevnosti v tlaku až 20 MPa jsou ideálním materiálem pro stavbu nosných stěn a pilířů, díky svým rozměrům pak pro stavbu příček a přizdívek. Často jsou také používány jako pohledové a lícové zdivo.

 

Cihly HELUZ CV 14 mají rozměry 290 x 140 x 140 mm a jsou určeny pro dvojí rozměr zdiva: v případě příček a přizdívek pro zdivo tloušťky 140 mm a u stěn, pilířů a adaptací pro zdivo tloušťky 290 mm. Lze je použít i pro nosné sloupky.
Oba uvedené produkty lze také použít jako doplňkové cihly pro všechny druhy zdiva kromě zdiva s vysokými nároky na tepelný odpor a akustiku.

TEXT: REDAKCE
FOTO: HELUZ

Cihly na pilíře