Akumulátorová pila Husqvarna

Renomovaný výrobce pil a dalšího nářadí nyní přichází s akumulátorovou pilou a sebevědomým tvrzením, že akumulátorová technologie dosáhla teprve nyní kvality, hodné značky Husqvarna. Podívejme se tedy, co švédská firma nabízí:

 

 

Akumulátorová pila Husqvarna 436 Li

 

Akumulátorové nářadí Husqvarna vychází z potřeb profesionálů, kteří k práci v městských a dalších, hustě obydlených oblastech, potřebují výkonné, ale současně tiché stroje. Vedle těchto požadovaných vlastností se nová řada vyznačuje velmi nízkými vibracemi a absencí přímých emisí. Podstatná je také nižší hmotnost a mnohem snazší používání, které je výsledkem propracované ergonomie, ovládání a minimální nutnosti údržby.
Husqvarna vyvinula systém umožňující výměnu baterií mezi různými druhy nářadí a vysoce efektivní, rychlé nabíjení. Proto tyto výrobky lze často používat.
Řada akumulátorového nářadí Husqvarna, ve které dochází k propojení všech výhod elektrického pohonu, výkonu spalovacích motorů a kvality legendární švédské značky, se sestává z motorových pil, křovinořezů a plotostřihů. Produkty jsou k dostání v síti autorizovaných prodejců Husqvarna.

 

Akumulátorová pila Husqvarna 436 Li
Akumulátorová pila Husqvarna 436 Li je navržena tak, aby zvládla jakýkoliv pracovní úkon kolem vašeho domu. Tři klíčová slova při jejím vývoji, který čerpal z dlouholetých zkušeností značky, byla jednoduchost, spolehlivost a výkon. Akumulátorový pohon tedy garantuje profesionální výkon s vynikajícím točivým momentem a plynulou regulací otáček, odpadá ale nutnost náročného startování a doplňování paliva. Výhodou je také provoz s minimálním hlukem, nízká úroveň vibrací a žádné emise. K životnímu prostředí ohleduplná absence přímých emisí má i další výhodu, pilu lze bez problémů používat v uzavřených prostorách.
Další prioritou pily je její ergonomie. Regulace výkonu je zcela intuitivní, a to i pro naprosté začátečníky, konstrukce pily podporuje přirozený pohyb a každému dává naprostou kontrolu nad každým úkonem. Pokud chcete s pilou pracovat, pouze stačí stisknout tlačítko. Velmi nízká hmotnost a přesné vyvážení pily zvyšují manévrovací schopnosti a současně snižují námahu při práci, která je tak maximálně efektivní.
Z důvodu vyšší bezpečnosti je každý uživatel informován o tom, zda je brzda řetězu aktivní či nikoliv. Husqvarna 436 Li je vybavena praktickou automatickou pojistkou, která pilu sama vypne, pokud se s ní delší dobu nepracuje. Tato funkce má význam z hlediska bezpečnosti i úspory energie, která zůstává zachována pouze pro práci. Výjimečná je také údržba pily, či spíše její absence. Díky akumulátorovému zdroji odpadá neustálé doplňování benzinu nebo motorového oleje. Lithium –iontová baterie nemá paměťový efekt a zaručuje dlouhou životnost. K napnutí řetězu nebo výměny lišty není potřeba používat žádné nářadí. Husqvarna 436 Li tak svými vlastnostmi zcela nově definuje celý segment akumulátorových pil.
Doporučená prodejní cena akumulátorové pily Husqvarna 436 Li je 13 990 Kč včetně DPH, k dostání v síti autorizovaných prodejců Husqvarna.

TEXT: REDAKCE
FOTO: HUSQVARNA

 

Akumulátorová pila Husqvarna