Stěna plná vzpomínek

Rubrika: Dílna, Tvoříme

Stěna plná vzpomínek

Vytvořte si malou rodinnou galerii, nebo vyberte fotografie se stejným tématem: dovolená, příroda, děti…

Máte chuť vnést do svého domova trochu hřejivého tepla? Staré dřevo, které v interiéru uplatníte, je na to výborným pomocníkem. V kombinaci s fotografiemi zarámovanými v hladkých bílých rámečcích tak dosáhnete harmonického souladu, který vás bude příjemně hřát na srdci a potěší oko. Ale to je jen jedna z možností, jak zakomponovat do místnosti dřevo s patinou času. Určitě vás napadnou i další.

TIPY!

  • Jestliže nemáme starou dřevěnou desku, která je téměř připravena k použití na stěnu, snadno si ji vyrobíme ze starých prken. Ta získáme například z vyřazených rozebraných vrátek, dveří, obkladu stěny. Prkna očistíme, nesmí být ovšem napadena hnilobou, plísní ani dřevokazným hmyzem. Čtyři stejně dlouhá prkna pak podbijeme zezadu dvěma kratšími tak, aby směřovaly kolmo na ta delší. Dvě prkna můžeme přibít i na kraje (taktéž zezadu), aby byla celá deska při pohledu z boku pěkně vyplněná.
  • Na desku nemusíme věšet jen fotky. Můžeme na ni napsat bílou barvou oblíbený výrok nebo text, který nás motivuje, nebo uklidňuje.

Postup výroby

REALIZACE, TEXT A FOTO: JANA ARDANOVÁ

Stěna plná vzpomínek