Stará škola

Bývalá škola proměněná v idylické místo pro odpočinek a klidnou dovolenou se nalézá poblíž města Wusterhausen/Dosse, asi hodinu a půl jízdy na severozápad od Berlína.

V roce 2016 byla budova staré školy na prodej. Dnešní majitelka Corinna Kassner si tenkrát řekla: Tu musím mít! Už dlouho bylo totiž jejím snem vlastnit nemovitost, kde by mohla realizovat své tvůrčí nápady. Po téměř rok trvajících průtazích s prodejem starou budovu s pozemkem konečně získala. Dům o rozloze 180 metrů čtverečních nyní čekal, až ho naplní nový život.

jídelní stůl

V interiérech převládá na stěnách i na podlaze sněhově bílá. Umírněnou barevnost sem vnášejí kusové koberce, nábytek v přírodních odstínech dřeva, rostliny a dekorace. Foto: Living4media

obývací pokoj

Sametová pohovka a křesla nejsou nejnovější, ale pohodlné posezení vám nabídnou. Dá se v nich relaxovat s kávou a knížkou v ruce nebo popovídat s přáteli. Foto: Living4media

Proč právě tady?

Co zavedlo nynější majitelku právě sem? „Moji dva starší nevlastní bratři mají své prázdninové domy v této oblasti již více než dvacet let a já jsem zde strávila mnoho skvělých svátků, víkendů a rodinných oslav. Jelikož jsme velmi početná rodina, tak jsem si řekla, že by bylo hezké mít vlastní útočiště, a začala jsem hledat vhodnou nemovitost,“ vypráví Corinna.

předsíň

Bílou barvu stěn hezky doplňují na šedo natřené dveře a zárubně. V chodbě s nimi ladí i dlažba. Foto: Living4media

kuchyně

V kuchyňské lince situované do „L“ má hospodyňka vše při ruce. Foto: Living4media

Nejprve stavební úpravy, pak zařizování

Než se začalo se zařizováním koupené nemovitosti, musela být provedena rozsáhlá rekonstrukce. Bylo potřeba opravit stěny, podlahy a mnoho dalšího. Z velké části dělala opravy Corinna sama, takže ne všechno je dokonalé, ale dům tím získal duši. Vedle svých soukromých prostor vybudovala majitelka ve škole i dva prázdninové apartmány.

mix jídelních židlí

V celém domě použila majitelka strohá industriální osvětlovací tělesa. I tady se uplatnil mix nábytku. Foto: Living4media

Interiéry jsou světlé, v zařízení převládají přírodní materiály. Vybavení je velmi různorodé, ale působí osobitě a cítíte se tu pohodlně.

Převládající bílá barva v interiéru místnosti prosvětlí a opticky zvětší

Mix má své kouzlo

„Miluji boho, vintage, industriální a hygge styly se spoustou osobních doteků. Využila jsem různý nábytek z rodinných zásob i koupený na bleším trhu, také suvenýry z dovolené. Pro mě je důležité, aby v prázdninovém domě vládla prázdninová atmosféra a abyste se v něm mohli inspirovat,“ přibližuje majitelka své představy.

beton v ložnici

Majitelce nevadí různé nedokonalosti v interiéru. Foto: Living4media

podkroví

I bývalá půda našla využití. Hlavní je tu především volný prostor. Foto: Living4media

„Na začátku jsem dům chtěla vybavit víc ve školním stylu, tedy medicinbaly, kozy, školní lavice atd. Po cestě kolem světa jsem od tohoto nápadu trochu upustila a dala jsem přednost určitému mixu stylů. Hodně jsem také pracovala s tím, co už tu bylo nebo co mi dala rodina.“

kachlová kamna

O tepelnou pohodu v tomto pokoji se v chladných dnech starají velká kachlová kamna. Foto: Living4media

Co patří k jejím nejoblíbenějším kouskům v domě? „Je to velký jídelní stůl, který vyrobil dědeček mých starších sourozenců, a také knihovna v obývacím pokoji, tu zas navrhl můj nejstarší synovec,“ svěřuje se majitelka domu.

Kachlová kamna vnesou do místnosti příjemnou atmosféru, i když se v nich netopí

A kde nachází inspiraci? Hlavně při cestování, na Pinterestu a nyní stále více na Instagramu. „Vždy si rezervuji ubytování, která mě osloví, a ráda si prohlížím Pinterest a hledám nápady na interiérový design,“ prozrazuje své zdroje Corinna.

branka na dvůr

Romantický vchod tvoří branka v plotě ve starém stylu. Foto: Living4media

slepičky na zahradě

Na zahradě, hned u vstupu do domu, se za hezkého počasí může snídat, obědvat i večeřet, po odpolední kávě si lze odpočinout v houpací síti. A volné pole působnosti tu mají slepičky. Foto: Living4media

Ubytování pro hosty

Užívat si letní pohodu ve staré škole a na zahradě můžou vedle majitelky i její hosté, kteří si pronajmou jeden ze dvou apartmánů. Návštěvníci oceňují nejen osobitý styl zařízení domu, ale i poklidnou atmosféru místa, kde mohou zpomalit a jen relaxovat. Zlatým hřebem pro malé i velké jsou volně pobíhající slepice a kuřata na romantickém pozemku o rozloze 1 200 metrů čtverečních. Skvělým vedlejším efektem jsou čerstvá vejce k snídani!

Foto: Living4media

Kdo tu bydlí

Corinna Kassner a její hosté

Kde

Poblíž Wusterhausen/Dosse v Německu

Úprava textu: Iva Tvrzová
Foto: Living4media

Stará škola