Podnosy na sladkosti

Rubrika: Dílna, Tvoříme

Máte chuť překvapit návštěvu netradičně naservírovanými dobrotami? Vyrobte ze starého porcelánového a skleněného nádobí nové podnosy na sladkosti! Kombinovat můžete misky na noze, poháry, talíře a různé misky a mísy, které už nepoužíváte.

Vtip spočívá v tom, že spojíte talíř s miskou nebo menší a větší misku dnem k sobě a tím vytvoříte podnos na nevšední noze. Pokud použijete na spodní část misku nebo pohár s nohou, získáte elegantní podnos na vysoké noze.

Stejně lze vyrobit z malé misky a talířku ozdobný talířek na jednu porci dortu nebo na servírování cukroví či sušenek. Staré nádobí, které překáží nebo byste ho vyhodili, tak najde zajímavé uplatnění.

BUDEME POTŘEBOVAT

1 staré skleněné misky na noze a porcelánové talíře 2 fixu 3 pravítko 4 lepidlo (například Pattex 100% gel), 5 oboustranný lepicí papír (např. Pritt Glue Dots) 6 dřevěné korálky 7 vteřinové lepidlo (např. Loctite Super Attak Power gel) 8 bílou lesklou barvu ve spreji (např. Dupli-Color Patinum) 9 zlatou barvu ve spreji (např. Dupli-Color Gold Effect)

TEXT, REALIZACE A FOTO: Jana Ardanová

Podnosy na sladkosti