Královské křeslo z vrbových větví

Křeslo vyrobené z různě křivých větví a ve spojích převázané provazy vyvolává představy dobrodružného života v exotických krajích nebo v dobách našich praprapředků

Toužíte po originálním křesle, jaké jen tak každý nemá? S vhodným materiálem, trochou času a šikovností si můžete vyrobit takový trůn, který vám bude každý závidět.

Na křeslo potřebujeme různě silné, ne rovné, ale naopak trochu pokroucené větve. Jestliže máte na zahradě strom, jehož větve vám už „přerůstají přes hlavu“ a potřebujete je odstranit, máte hned vhodný materiál. Pomůžete nejen stromu, ale i váš život tak zůstane v souladu s přírodou. Dřevo ale musí být pevné, ne suché, aby se křeslo pod vámi nezhroutilo.
Vnější rozměry křesla jsou orientačně: výška 95 cm, šířka 90 cm, hloubka 65 cm. Můžete je ale přizpůsobit svým požadavkům a rozměrům. Podle toho naměřte potřebnou délku jednotlivých kusů a nařežte. Povrch dobře očistěte a obruste, aby nemohlo později dojít k poranění.


Na křeslo si můžete koupit hotové polštářky. Pokud ale žádné velikostí ani stylově vhodné neseženete, ušijte si je sami. Potahy z vhodné dekorační látky budou snímatelné, aby se daly snadno udržovat. Mohou být například v námořnickém stylu.
A po práci se stačí už jen zastavit, usednout a odpočívat…

NÁVRH, TEXT A FOTO: JANA ARDANOVÁ
REALIZACE: JANA ARDANOVÁ A IGOR MOZOLÁK
ŠITÍ POLŠTÁŘŮ: BOŽENA ARDANOVÁ

Královské křeslo z vrbových větví