Houpací psík

Rubrika: Dílna, Tvoříme

Houpačky všeho druhu jsou u dětí velmi oblíbené

Houpačky všeho druhu jsou u dětí velmi oblíbené. Menší děti mají rády houpačky v podobě zvířátek. Šikovný tatínek anebo dědeček ji pro svého potomka zvládnou vyrobit sami.

Klasické dřevěné houpačky, se kterými vyrůstali dnešní rodiče a prarodiče, na čas téměř zmizely a nahradily je někdy nepříliš vkusné plastové výrobky. Dnes obliba klasických dřevěných hraček opět vzrůstá. Zvláště jestliže patříte k přívržencům ekologického způsobu života, určitě oceníte, když si vaše děti budou hrát s hračkami z přírodních materiálů.

Tento houpací psík je určený pro děti od dvou let. Rozměry houpačky jsou 90 x 30 x 60 cm, váha je 5,6 kg. Houpačce můžete dát samozřejmě podobu různých zvířátek, princip konstrukce ale zůstane stejný. Na rozdíl od dříve rozšířených houpaček, u nichž bylo sedátko mezi dvěma „kohouty“ nebo „kačery“, sedí dítě na téhle obkročmo. Tvar a velikost houpadel jistě zvládnete nakreslit sami, pro podobu samotného zvířátka se můžete inspirovat například v dětských obrázkových knížkách či na internetu.

POSTUP VÝROBY DĚTSKÉ HOUPAČKY

TEXT, FOTO A REALIZACE: JANA ARDANOVÁ

Houpací psík