Dekorační váza

Rubrika: Dílna, Tvoříme

dekorační váza

Obdivujete na výstavách nebo v obchodech pěkné bytové doplňky? Zalíbily se vám velké originální vázy, ve kterých by se krásně vyjímaly zajímavě pokroucené větve nebo na jaře rozkvetlé haluzky? Stačí trochu času, šikovné ruce – a ze staré vázy si můžete celkem jednoduše vyrobit originální designérský kousek.

Jestliže se vám už vaše stará váza přestala líbit, přinášíme návod, jak si z ní vyrobit zajímavý a nevšední bytový doplněk. Navíc každá váza, kterou takto vyrobíte, bude jedinečným originálem, který nemusí zdobit jen váš interiér, ale podobným můžete obdarovat třeba své přátele nebo někoho z rodiny.

Jako základ můžeme použít starou vázu, lahev nebo velkou zkumavku. Pomocí vrstvy novin jí můžeme dát i trochu jiný tvar. Určitá nepravidelnost a nesouměrnost není na závadu, bude znakem originální ruční práce.

K bílé váze s černými proužky můžeme vytvořit druhou do páru, tentokrát v obráceném barevném provedení. Výběr barev a dekoru může být i jiný, záleží na naší fantazii a na tom, aby váza ladila s interiérem.

postup

REALIZACE, TEXT A FOTO: JANA ARDANOVÁ

Dekorační váza