Věděli jste, že stropem utíká až polovina tepla!

Rubrika: Market

Jak to tak vypadá, letošní zima nám dá asi zabrat a účet se nám zase pěkně protočí v číslech. Topná sezóna je už v plném proudu. Letos si pospíšila. Babí léto bylo krátké a už pomalu počítáme týdny do vánoc. Pokud si ale chceme udělat pěkný konec roku. Měli bychom se zamyslet, co ještě můžeme udělat pro nás a náš dům. Většinou se nabízí otázka zateplení, a to nám přinese nejen radost, ale i užitek.

Izolace MAGMARELAX ® ECO na volnou plochu

Není investice jako investice
Informace o zateplení a typů izolace se na nás hrnou poslední roky za všech koutů, ale rychle a snadné řešení, které se dá zvládnout bez velkého čekání, je izolování stropu minerální izolací.

A proč zrovna izolace stropu?
Odpověď je jednoduchá. Teplo je vstoupá vzhůru, a pokud mu vytvoříme nějakou překážku v podobě minerální izolace, tak nám zůstane pěkně doma. A výsledky jsou znát hned po provedení realizace. Rozdíl v místnostech je zhruba 5 stupňů, a to už je znát. Co myslíte?

Auto, z kterého je izolace Magmarelax pohаněna do domu

Příliš drahé dutiny – jak na to?
Jak jsme si již uvedli výše, příčinou ztrát bývá provedení stropů. U starších objektů tvoří konstrukci většinou trámový strop, kdy trámy jsou vzdálené přibližně jeden metr od sebe a jejich výška se pohybuje mezi 20 až 25cm. Trámy jsou podbité spodním prkenným záklopem s rákosem a omítkou. Na trámech je položen vrchní prkenný záklop překrytý pochozí vrstvou, případně zasypán vrstvou škváry. Ta je podkladem pod betonovou mazaninu nebo pod pálené tvárnice. Jedno je však pro obě varianty společné – je zde prázdný meziprostor mezi jednotlivými trámy. A teplo tudy proudí pryč…

Vata lítá všude
Stavebníci k zateplení často používají klasických „desek“ z minerální vaty se systémem parostěnných a paropropustných fólií (absolutní minimum je 16 cm, ale ti rozumnější dávají alespoň 20 cm). Jenže se člověk nedostane všude, musí celý prostor vyklidit a lidově řečeno s minerální vatou nadělá značný nepořádek. Drobná vlákna se během instalace dostanou skutečně i tam, kam rozhodně nemají. Existují ale ještě další efektivní způsoby, bez toho aniž by doma či ve firmě bylo vše vzhůru nohama.

Vyplnění dutého stropu

Stačí natáhnout hadici
Jednoznačná výhoda foukání minerální izolace je čas a skutečnost, že se izolace s touto metodou dostane i do obtížně přístupných míst. Instalace tepelné izolace střechy jednoho domu trvá zhruba 4–5 hodin. Izolace je vyrobena z minerálů (čedič, sklo) a má protipožární vlastnosti, chrání proti zimě i letnímu slunci. Vlna se fouká přímo do dutiny stropu, nebo na volnou plochu. Jestliže se izolace střechy provádí do dutiny, není nutné vyklízet půdu, samotná realizace trvá jen několik hodin. Při aplikaci nevzniká odpad ani zbytky izolace. Otvory pro izolování dutin jsou relativně malé o šířce 30 až 40 cm. Vlna se fouká podle normy, obvykle do výšky 15 až 30 cm. Lze foukat do vzdáleností až 100 m od stroje a do výšky více než 20 m. Mezi typické příklady řešení patří izolace střech, kde je dutý strop, ploché pultové střechy, vazníkový strop nebo nepřístupné půdy. Další rozsáhlé využití technologie foukané izolace je při zateplení starších domů se sedlovou střechou a dřevěnou konstrukcí stropu. Půdu takového domu není nutné vyklízet.

už profukujeme

Výhody pro vás – nenasákavost a odolnost
Požadované úspory jsou závislé do značné míry na správném výběru izolačního materiálu – zejména s ohledem na možné problémy s kondenzací vodní páry. Základní vlastností kvalitního izolantu proto je nenasákavost a k tomu i záruka produktu. Rozhodně se v tomto případě nevyplácí nemístně šetřit, nýbrž provést izolaci tak, abychom měli jistotu žádaného účinku na několik desítek let. Toho lze dosáhnout se špičkovými materiály – například systém MAGMARELAX, několikaletá jednička na našem trhu.

Informujte se o systému MAGMARELAX na www.mojeizolace.cz nebo na telefonu 800 100 533 a využijte tak zajímavých bonusů pro vás a váš dům.

Komerční prezentace

Věděli jste, že stropem utíká až polovina tepla!