Ve znamení puntíků


Z několika opuntíkovaných předmětů ve stejné barevnosti vytvoříme malé romantické zákoutí

Puntíky ve stylu našich babiček nikdy nezestárnou. Určitě by neměly chybět v žádné chalupě, kde zútulní interiér. Co takhle oživit jimi staré předměty?

Puntíky se budou pěkně vyjímat na drobných doplňcích, například na obrazových rámečcích. Ač to tak na první pohled nevypadá, puntíky se malují nejlépe a nejrychleji od ruky. Pokud si netroufáte, použijte šablonu, kterou si snadno zhotovíte z pevné fólie (v tomto případě použijte k nanášení barvy houbičku).

Také je možné obtiskovat jakýkoliv vhodný kulatý předmět (např. obrácenou stranu fixu), nebo si vyrobit kulaté razítko z bramboru nebo z obyčejné školní gumy, kde motiv vyřežete ostrým nožem.

REALIZACE, TEXT A FOTO: LUCIE DVOŘÁKOVÁ


Komentáře

Napsat komentář

TIP!
Barev na keramiku existuje celá řada. Před použitím si přečtěte návod. Některé barvy je totiž nutné zapéct v troubě, aby se nesmyly.

Puntíky je nejlepší na nerovnou plochu malovat ručně

BUDEME POTŘEBOVAT
jakýkoliv obrazový rámeček se širším okrajem, bílou obkládačku, akrylové barvy (modrou a bílou), barvy na keramiku (modrou a tyrkysovou), širší štětec, tenký štěteček, hadřík nebo ubrousky, houbičku na nádobí s drsnou stranou, tavicí pistoli, obyčejnou tužku, pravítko, černobílé fotografie, oboustrannou lepicí pásku, nůžky s ozdobným střihem