Skleněné Vánoce


Pro vánoční výzdobu se nabízí dekorace z nejrůznějších materiálů. Což tentokrát zvolit křehké sklo? Může mít podobu foukaných koulí, barevných vitráží, skleněných oblázků.

Skleněné foukané ozdoby patří u nás ke klasickým vánočním dekoracím. V jejich výrobě máme dlouhou tradici. Bývají krásně zdobené a na výběr jsou nejen v tradiční stříbrné, zlaté či červené. Letošní novinkou jsou barvy pastelově modrá, růžová či mentolová, hitem jsou i živé tóny v kombinaci se zelenou, ale zvolit můžeme i elegantní hnědou se zlatou.
Což udělat ze skleněných koulí a dalších tvarů hlavní ozdobu Vánoc? Foukané ozdoby totiž zdaleka nemusí viset jen na vánočním stromečku. Můžeme z nich vytvářet různá aranžmá. Jejich křehkost vynikne, zavěsíme-li je na křivolaké holé větve ve váze nebo na stěně. Použijeme je i při výzdobě stolu – vyjímat se budou na dřevěné či kovové míse i na patrovém etažéru. Doplníme je skleněnými oblázky, svíčkami ve skleněných svícnech, světelnými řetězy. Sklo můžeme kombinovat i s přírodními materiály, navodíme tak rustikální atmosféru.
Speciální koule s rovnou spodní stranou se dají postavit na stůl – jejich kovové očko slouží pro zasunutí jmenovky jednotlivých stolovníků. Vtipný nápad, že?

www.bonami.cz, www.decodoma.cz, www.glassor.cz

 

TEXT: IVA TVRZOVA
FOTO: Pavel Veselý, archiv firem a Shutterstock

Skleněné Vánoce


Komentáře

Napsat komentář


Tip

Slavnostní tabuli může doladit svazek světýlek, které snadno naaranžujete do potřebného tvaru díky ohebným drátům, na kterých je až 500 LED světýlek. Ty vydávají teplé bílé světlo, jež navodí příjemnou atmosféru. Drátků je celkem dvacet, každý o délce 2,5 m. Svazek světýlek je v nabídce Tchibo za 999 Kč. www.tchibo.cz