Zahrada

 • Stavby z polínek

  Asi se shodneme, že štípačky dřeva jsou báječným vynálezem, protože příprava paliva není žádná legrace. I když manuální štípání odpadá, i tak zůstává spousta práce s rovnáním polínek a jejich uskladněním. Jen málokdo si přitom usmyslí dodržet nějaký výtvarný záměr, přestocelý článek

 • Krása exotických kaktusů

  Kaktusy pocházejí původně z amerického kontinentu, dnes jsou však kaktusy a sukulenty rozšířeny prakticky po celém světě. Vzhledem k tomu, že nevyžadují nijak náročnou péči, můžou být za oknem téměř každé domácnosti.     V přírodě se nejčastěji vyskytují vcelý článek

 • Zastřešení bazénu a vířivky

  Prodlouží koupací sezónu, současně se jedná o nejkomfortnější způsob zabezpečení bazénu. Kromě ochrany vody před znečištěním předejde mnohdy fatálním pádům osob a zvířat.

 • Venkovní dlažba

  Vydláždění terasy a přístupových cest k domu napomáhá k pohodlnému pohybu a snižuje vnášení nečistot do interiéru. Dlažbu můžeme snadno sladit s ostatními použitými materiály.

 • Topidla pro zahradní posezení

  Bezprostřední kontakt s přírodou je hnacím motorem, jenž nás víkend co víkend žene na chalupy a chaty. K tomu, abychom se z něj mohli těšit i za chladných večerů, přispějí venkovní topidla.

 • Domečky pro berušky a zlatoočka

  Slunéčka, zlatoočka, škvoři, pestřenky, lumci, střevlíci, chalcidky, klopušky, páteříčci… To všechno jsou praví rytíři bez bázně a hany, kteří dokážou zlikvidovat celé armády nepřátelských mšic, larev a housenek. Mají ale v zahradách kde bydlet? V dnešních „uklizených“ zahradách s pečlivěcelý článek

 • Políčeno na motýly

  Existují rostliny, které působí na motýly jako magnet. Chcete-li tento hmyz s krásnými křídly přilákat, vysaďte do své zahrádky keře a květiny, které je bezpečně přitáhnou. Myslete však i na housenky. Aby k vám mohli přilétnout dospělci, musíte mít dost potravy icelý článek

 • Malá čerpadla – spolehliví pomocníci

  Vody je čím dál méně, sluneční úpal mění zelené trávníky v nevzhledné úhory. Sucha střídají bleskové průtrže mračen, které dílo zkázy dokonají, navíc mnohdy zaplaví objekty. V obou případech pomohou malá čerpadla.

 • Rozdíly ve štípačích dřeva

  Štípače nebo štípačky na dřevo výrazně usnadní namáhavou práci při štípání dřevěných polen. Pozornost by jim měl věnovat každý, kdo pravidelně připravuje zásoby palivového dříví.

 • Jak pěstovat ořešák

  Ořešák královský, ne zcela přesně nazývaný jako ořešák vlašský, plodí vlašské ořechy. Už to je dobrý důvod, proč ho pěstovat. Na každou zahradu se však nehodí a někdy může působit problémy.