Dílna

 • Vybíráme nářadí do dílny

  K výběru dílenského vybavení můžete zvolit několik cest. Buď chcete co nejkvalitnější nářadí, které vydrží při běžném používání celá léta, nebo zvolíte levné výrobky, které vám nebude líto zničit.

 • Věšák z lyží

  K zhotovení věšáku z lyží je potřeba nejdříve najít starého lyžaře a jeho dlouho nepoužívanou výstroj. Z lyží odstraníme vázání. Jedna strana lyží (skluznice) je již obroušená sněhem a kamením, zbývá tak obrousit druhou stranu (pohledovou). Při broušení je dobré použítcelý článek

 • Pro přesné vrtání

  S běžnou ruční vrtačkou není úplně jednoduché vyvrtat dostatečně přesně kolmý otvor. Existují však různé přípravky a pomůcky, které vrtačku zafixují v kolmé poloze vůči vrtanému materiálu.

 • Jak vybírat stopkové frézy

  Stopkové frézy jsou vícebřité obráběcí nástroje, které se upínají do obráběcího stoje zvaného frézka. Z několika typů frézek kutilové zpravidla využívají ruční horní frézky k obrábění dřeva.

 • Stolek s patinou

  Patinace nábytku je v módě, a tak často narazíte na kousky, které se tváří jako starožitnost, přitom jsou vyrobené z dřevotřísky či MDF. My razíme jinou cestu – nový nábytek ze starého dřeva.

 • Výkonný vysavač do dílny

  Pro úklid dílny i do častěji znečišťovaných interiérů se hodí průmyslové či dílenské vysavače. Mají vysoký výkon a vydrží zátěž, která by běžný bytový vysavač rychle zničila.

 • Jak opravit kamna

  Kamna nevydrží věčně a občas potřebují servis. S dostupnými materiály to zvládnete sami bez problémů. S opravami neváhejte, vyplatí se. Řešit drobné závady na kamnech rychle má vcelku logické důvody. Materiály, z nichž jsou kamna vyrobena, čelí při provozu extrémnímcelý článek

 • Postarejte se o akumulátory

  Akumulátorové nářadí se obejde bez kabelů a nevyžaduje tak pracnou údržbu, jako nářadí s benzínovým motorem. Nezanedbávejte však péči o akumulátory.

 • Údržba a opravy střech

  Včas provedené menší opravy a udržovací práce na střechách zabrání větším škodám. Zvlášť po zimě se vyplatí střechu zkontrolovat a napravit škody po sněhu či opadaných větvích. Mezi práce spojené s údržbou a menšími opravami střechy zpravidla nezahrnujeme kompletní výměnucelý článek

 • Tavná pistole

  S tavnou pistolí vytvoříte pevné a rychle tuhnoucí spoje. Pro lepení v dílně a domácnosti je tavná pistole mnohostranně využitelná, není drahá a snadno se s ní pracuje. Tavná pistole je vlastně dávkovač roztavené lepicí hmoty. Může být různě velká a tvarovaná nejčastějicelý článek