Auto

 • Dítě jako spolucestující

  Přeprava automobilem s dětmi je v dnešním uspěchaném světě každodenní záležitostí. Brzy ale přijdeme na to, že udržet malé človíčky v klidu po celou dobu jízdy není možné.

 • Budoucnost elektromobilů

  Také se zamýšlíte nad tím, jak bude vypadat životní prostředí, pokud bude růst počet automobilů? Možná nebude tak zle a zachrání nás elektromobily.

 • Kdy už nesedat za volant

  Zajištění mobility je pro řadu lidí klíčové, vzdát se řízení je pro ně tudíž velmi obtížné. Svou roli hraje i psychika, neboť takové omezení vyvolává pocit méněcennosti. A rovněž ne každý upřednostní zodpovědnost před vlastním pohodlím.

 • Máte správné obutí?

  Máme samozřejmě na mysli obutí pro váš automobil. Nejde jen o letní a zimní pneumatiky, důležitá je i výška jejich dezénu, správné nahuštění, včasná výměna poškozené pneumatiky.

 • Co dělat, když auto dojezdí

  Automobil, který není pojízdný, dosloužil nebo se ho prostě už chceme zbavit a v autobazaru by ho nechtěli ani na součástky, musíme správně zlikvidovat. Řešením rozhodně není to, že ho odstavíme někde v ulici a zanecháme svému osudu.

 • Tažné zařízení

  U nás je registrováno více než půl miliónu přívěsných vozíků za auto. Vlastní ho téměř každý chatař a chalupář. Pokud chcete používat nákladní vozík, případně další přívěsná vozidla, musíte mít na automobilu namontované odpovídající tažné zařízení, či chceteli závěs nebocelý článek

 • Jak parkujete svůj vůz?

  Víte, jaké výhody a nevýhody má parkování v samostatné nebo hromadné garáži, pod přístřeškem nebo na ulici? A pro které se rozhodnout, pokud máme na výběr?

 • Podzimní automobilové novinky

  Už tradičně se s přicházejícím podzimem představují novinky z automobilového průmyslu na autosalonech ve Frankfurtu nad Mohanem a v Paříži. Tyto dva autosalony se střídají – liché roky patří německému Frankfurtu, sudé pak francouzskému hlavnímu městu.

 • Záchranný balíček do auta

  Nečekané několikahodinové uvíznutí v koloně na dálnici, nebo vánice, bouře, větrná smršť či povodeň. To vše může na cestách omezit či dokonce ohrozit řidiče i spolujezdce. I když si neradi přiznáváme možnost, že nám zrovna v průběhu průtrže mračen čicelý článek

 • Co dělat při nehodě?

  Současný provoz na silnicích vede k nejrůznějším krizovým situacím. I přesto, že se budeme snažit jezdit co nejopatrněji, můžeme se stát účastníky dopravní nehody, případně jejími svědky. Jak se zachovat? Především zachovejte klid a rozvahu. Vypněte motor a zajistěte vozidlocelý článek