Houpací psík


Houpačky všeho druhu jsou u dětí velmi oblíbené

Houpačky všeho druhu jsou u dětí velmi oblíbené. Menší děti mají rády houpačky v podobě zvířátek. Šikovný tatínek anebo dědeček ji pro svého potomka zvládnou vyrobit sami.

Klasické dřevěné houpačky, se kterými vyrůstali dnešní rodiče a prarodiče, na čas téměř zmizely a nahradily je někdy nepříliš vkusné plastové výrobky. Dnes obliba klasických dřevěných hraček opět vzrůstá. Zvláště jestliže patříte k přívržencům ekologického způsobu života, určitě oceníte, když si vaše děti budou hrát s hračkami z přírodních materiálů.

Tento houpací psík je určený pro děti od dvou let. Rozměry houpačky jsou 90 x 30 x 60 cm, váha je 5,6 kg. Houpačce můžete dát samozřejmě podobu různých zvířátek, princip konstrukce ale zůstane stejný. Na rozdíl od dříve rozšířených houpaček, u nichž bylo sedátko mezi dvěma „kohouty“ nebo „kačery“, sedí dítě na téhle obkročmo. Tvar a velikost houpadel jistě zvládnete nakreslit sami, pro podobu samotného zvířátka se můžete inspirovat například v dětských obrázkových knížkách či na internetu.

POSTUP VÝROBY DĚTSKÉ HOUPAČKY

TEXT, FOTO A REALIZACE: JANA ARDANOVÁ


Komentáře

Napsat komentář


BUDEME POTŘEBOVAT

smrkovou laťovku silnou 38 mm (nebo slepené dva 18 mm silné kusy) o velikosti 70 x 80 cm, dřevěnou kulatinu na držadlo, kousek překližky, brusný papír, přímočarou pilu, vrtačku, lepidlo (např. Pattex super fix), hadřík, hmotu na opravy (např. (PattexRepairExpress), konfirmát imbusový (nábytkový vrut) 14 ks, šlehaný lehčený tmel (např. Het), špachtli, brusnou houbu, bílou barvu vhodnou na hračky (např. Slovakryl Profi lesk), tónovací pigmenty (např. Hetcolor), plochý a slabší kulatý štětec