Dekorační váza


dekorační váza

Obdivujete na výstavách nebo v obchodech pěkné bytové doplňky? Zalíbily se vám velké originální vázy, ve kterých by se krásně vyjímaly zajímavě pokroucené větve nebo na jaře rozkvetlé haluzky? Stačí trochu času, šikovné ruce – a ze staré vázy si můžete celkem jednoduše vyrobit originální designérský kousek.

Jestliže se vám už vaše stará váza přestala líbit, přinášíme návod, jak si z ní vyrobit zajímavý a nevšední bytový doplněk. Navíc každá váza, kterou takto vyrobíte, bude jedinečným originálem, který nemusí zdobit jen váš interiér, ale podobným můžete obdarovat třeba své přátele nebo někoho z rodiny.

Jako základ můžeme použít starou vázu, lahev nebo velkou zkumavku. Pomocí vrstvy novin jí můžeme dát i trochu jiný tvar. Určitá nepravidelnost a nesouměrnost není na závadu, bude znakem originální ruční práce.

K bílé váze s černými proužky můžeme vytvořit druhou do páru, tentokrát v obráceném barevném provedení. Výběr barev a dekoru může být i jiný, záleží na naší fantazii a na tom, aby váza ladila s interiérem.

postup

REALIZACE, TEXT A FOTO: JANA ARDANOVÁ


Komentáře

Napsat komentář


BUDEME POTŘEBOVAT

 1. starou vyšší vázu libovolného tvaru, na materiálu nezáleží, nebo velkou zkumavku se stabilním dnem
 2. větší množství starých novin
 3. dostatečně širokou lepicí pásku na papír
 4. bílý cement zn. HET (na jednu vázu asi 2 kg)
 5. kbelík nebo podobnou větší nádobu
 6. kovovou špachtli
 7. 1 až 2 balíčky širšího obvazu
 8. jemný skelný papír (nejlépe na houbičce)
 9. menší jemný kartáček nebo hadřík
 10. černou a bílou disperzní akrylátovou barvu
 11. dva štětce – jeden široký plochý a druhý tenký špičatý štětec